Paris Turu Fırsatları

Çıkış Tarihi
PARİS TURU FIRSATLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT

Paris Turları için En Uygun Fırsatlar

Paris, Avrupa'nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olmasına ek olarak dünya çapında ünlü olan başkentlerinden de bir tanesi olarak tanınmaktadır. Buna ek olarak Paris'in her biri birbirinden keyifli kafe ve restoranları, dünyaca ünlü Fransız mutfağı, meydanları ve renkli sokakları ile şehrin düzeni ve romantik havası görenleri kendisine hayran bırakacak türdendir.

İşte tüm bunlar bir araya geldiği zaman da bir dünya şehri olan, hemen herkesin bir gün mutlaka gideceğini düşünerek iç geçirdiği Paris ortaya çıkar. Paris'in özellikle yağmur sonrası bulutların arasından sızan eşsiz atmosferi sayesinde bu şehir bambaşka bir havaya bürünür. Ayrıca Paris, "Gri Şehir" olarak da tanınmaktadır. Bunun nedeni ise şehrin üzerinde pek çok zaman mevcut olan bulutlar, yani şehrin iklimidir. Paris turları hava durumu her ne olursa olsun çok keyifli olacaktır. Zira yağmur altında dahi Paris bir başka güzeldir.

Paris'te Ne Yenir?

Paris, dünyaca ünlü olan mutfaklardan bir tanesi olarak da tanınan Fransız mutfağının en seçkin yemeklerini ziyaretçilerine sunacaktır. Ancak zaman zaman pek çok damak zevkine ve dünya görüşüne hitap etmeyen yemekler de dikkat çekecektir. İşte bu yemeklerin başında ilk olarak salyangoz gelir. Salyangozun yanı sıra kurbağa bacağı da oldukça popüler bir Fransız yemeğidir. Bunun yanı sıra çikolatalı mousse, krem karamel ve creme brulee gibi herkesin seveceği türden tatlılar da denenmelidir. Öte yandan ekmekleri ve kruvasanları ile de Fransız mutfağı, başta Paris olmak üzere son derece ünlüdür. Bilhassa kahvaltılarda Fransızlar kruvasan ve kahveyi bir arada oldukça sık tüketmektedirler. Fransızların ünlü kahvesi ise "Süt Köpüğü" anlamına geldiği de iddia edilen Capuccino'dur. Capuccino, espresso bazlı bir kahvedir.

Paris'e Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Aslında Paris'te bir demir yolu ağı mevcuttur ve uzun aktarmalar, uzun yolculuklar neticesinde Paris'e kara yolu ile ulaşım da pek tabii mümkündür. Ancak hemen hemen her zaman tercih edilen ve sitemizde yer alan tur fırsatlarında da tercih edilen ulaşım türü hava yolu ulaşımıdır. Hem Atatürk hem de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, buna ek olarak Ankara ve İzmir'den Paris'teki her iki havalimanına da her gün karşılıklı seferler birden fazla düzenlenmektedir. Yolculuk süresi ise üç saatten biraz daha fazladır. Sitemizde yer alan tur fırsatlarında rehberler ile buluşma, havalimanlarında tarifeli kalkış saatinden makul bir süre öncesinde başlayacaktır. Bu konu hakkında detaylı bilgiler tur fırsatı satın alındıktan sonra organize eden firma tarafından sunulacaktır.

Paris'te Ne Yapılmalıdır?

Paris'e gidildiği zaman Eyfel Kulesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Ancak kuleye çıkmak ve bunun için bilet almak için son derece uzun bir sıra olduğunu da bilmekte yarar vardır. Hal böyle olunca da biletleri önceden almak icap edecektir. Bu sayede zamandan önemli oranda bir tasarruf sağlanabilecektir. Bunun yanı sıra Şanzelize caddesinde yürümek de olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu caddede yer alan kafe ve restoranlar denemeye değerdir. Paris'in ara sokaklarında yer alan kafe ve restoranların da denenmesi sitemiz tarafından tavsiye edilir. Bilhassa kruvasan ve kahve ikilisi için eşsiz bir seçenek olacaktır. Fransız mutfağının seçkin ve ilginç lezzetleri de muhakkak buralarda tadına bakılması gerekenler arasında yer almaktadır.

Paris Turları İçin Uzun Süre Vakit Harcamaya Gerek Yok

Tatilfirsatlari.com olarak sizlere en uygun fiyatlı Paris turu fırsatlarını sunmaktan çok büyük memnuniyet duyuyoruz. Buna ek olarak sitemizde yer alan fırsatların tamamı sizlerin hem en konforlu hem de en keyifli tatilleri geçirmeniz adına özenle organize edilenler arasından seçilmiş durumda. Konaklama yerlerini ise en rahat, en güvenli yerler arasından seçmekte olan firmalar ile anlaşarak bu turları en uygun fiyatlı fırsatlar halinde sizlere sunuyoruz. Bu sayede Paris turları seçeneklerinin tamamının gönül rahatlığı ile tercih edilebilir olmasını sağlıyoruz.