kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Karadeniz TurlarıKaradeniz Tur Fırsatları

Karadeniz coğrafi güzellikleri ile ülkemizin en güzel bölgelerinden birisidir. Karadeniz turları rotaları, Trabzon, Rize, Artvin illerinden oluşmaktadır. Bu bölgede, Uzungöl, Ayder Yaylası, Sümele manastırı en bilinen yerlerdir. Karadeniz yeşille mavinin birleştiği bölge olarak bilinmektedir. Karadeniz turları sayesinde,en güzel yaylaları, tarihi yerleri ve bölgesel mutfak ürünlerini yerinde görebileceksiniz. Karadeniz’in en ünlü yemekleri arasında yer alan, mıhlama,kaygana, kuymak, hamsi pilav, hamsi tava, Akçaabat köfte gibi birçok lezzeti tadabileceksiniz. Turlarımız ile birçok yaylaları, fırtına deresi, Çamlıhemşin bölgesini, çay bahçelerini görebileceksiniz.

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz turları denilince sadece doğu Karadeniz aklınıza gelmemeli, gezinize batı Karadeniz’den başlamalısınız. Safranbolu evlerini mutlaka Karadeniz turları kapsamına almanız gerekir. Tur rotanızı, Zonguldak,Amasra, Karabük, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin rotasından oluşmalıdır. Size sunulan tur seçeneklerinde bunlara dikkat etmelisiniz. Kendinize en az bir hafta zaman ayırarak turlara katılabilirsiniz.

En Tarihi Yer Sümela

Sümela manastırının tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, 365 yıllarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Bir hikayeye göre iki rahip rüyalarında, Hz.Meryem ve Hz. İsa’nın kendilerine bir manastır yapmaları söylendiğini belirtiler. Her iki rahip birbirinden habersiz yola koyulur ve rüyalarında kendilerine tarif edilen yere gelirler. Orası bu günkü Sümela Manastırı’nın olduğu yerdir.İki rahip orada karşılaşır ve birbirlerine rüyalarını anlatırlar. İkisi de aynı rüyayı görmüştür ve bunu bir ilahi işaret olarak kabul ederler ve hemen inşa etmeye başlarlar. Uzun yıllar çeşitli medeniyetler dönemini geçiren Sümela Manastırı her dönem özelliklerin korumuş ve bu gün halen önemli bir tarihi yer özelliğine sahiptir. Karadeniz turları Sümela Manastırı gezilerini mutlaka programlarına eklerler ve programa dahil edilmeyen bir tur programı yoktur.

Doğal Huzur Yeri Uzungöl

Uzungöl doğal yapısı ile insanların huzur bulduğu bir yer olarak bilinmektedir.Karadeniz turları denilince insanların ilk akıllarına gelen yerlerden birisi Uzungöl’dür. Uzungöl gezileriniz için yaz aylarını tercih etmelisiniz.Karadeniz’in kendisine özel hava durumlarında dolayı yaz aylarında bile her gün yağmur yağabilen bir yerdir.Karadeniz turları ile yaptığınız Uzungöl ziyaretlerinde, bölgede bulunan çok sayıdaki otellerde konaklayabilir. Bölgede dağ yürüyüşleri yapabilir ya da safari turlarına çıkabilirsiniz. Uzungöl’de konaklamak için sizlere birçok alternatif sunulacaktır. Pansiyonlar, evler, oteller, bungalow evler, daireler göl çevresinde bulunan konaklama seçeneklerindendir. Karadeniz turlarını özel araçlarınız veya karavan ile yapıyorsanız, Uzungöl bölgesinde özel kamp alanları bulunmakta, buralarda, duş ve tuvalet ihtiyaçları için özel yerler bulunmaktadır.

Yayla ve Kaplıca

Yapmayı planladığınız Karadeniz turları için listenize Ayder yaylasını mutlaka eklemelisiniz. Ayder yaylası 1987 yılında turizme açılmıştır. Ayder yaylası yerleşim bölgesinde, oteller ve kaplıcalar bulunmakta ve yılın her ayında misafir kabul eden bir bölgedir. Doğal güzelliklerin yer aldığı, bol oksijenli, dinlenebileceğiniz, güzel doğa manzarası karşısında birçok lezzeti tadabileceğiniz bir yerdir. Sürekli eğlencelerin yapıldığı yaylada, ateş başında horon tepen kişileri her an görebilirsiniz. Bölgede 50 derece sıcak sulara sahip kaplıcalar ayrı bir özellik katmaktadır.

Karadeniz Fırsatlarından Yararlanmak İçin;

Firmamız, sizlere, çeşitli Karadeniz turları seçenekleri sunmaktadır. Tüm Karadeniz turu, Doğu Karadeniz turu gibi çok seçeneğe üst kısımda bulunan tur fırsatlarından ulaşabilirsiniz. Yurdumuzun tüm illerinden çıkışlı Karadeniz turları mevcuttur. Fırsatları yakalayarak, rehber eşliğinde daha ekonomik tur seçeneklerimiz ile tüm Karadeniz bölgesini keşfedebilirsiniz. Ayrıca ülkemizin tüm bölgelerine çeşitli tarihi ve doğa gezi turu fırsatlarına yine web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.