İtalya Turları

Çıkış Tarihi
İTALYA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT
İtalya Tur Fırsatları 2020

Her şehrinde bambaşka atmosferlerin barındığı, pek çok yeri ile Türkiye'yi de anımsatan romantik bir ülkeyi gezmeyi herkes ister. İşte İtalya da tam olarak bu şekilde bir ülkedir. Akdeniz ülkesi olmasıyla Türkiye ile olan benzerliğine ek olarak bu ülkenin her şehri bambaşka güzelliklere sahip. İşte bu güzel şehirlerin bazıları Roma, Venedik, Bolonya, Bari, Katanya, Milano, Floransa ve Napoli... Üstelik daha pek çok şehri mevcuttur. Sadece gezilecek yerleri değil müzeleri ve dünyaca ünlü mutfağı ile de İtalya eşsiz bir ülke olarak dikkat çekiyor. En uygun İtalya turlarını ise sitemizden satın almak mümkün. Zira sizler için en kaliteli tur firmaları tarafından organize edilen turları çok daha avantajlı fiyatlar üzerinden sunuyoruz.

İtalya Turlarında Ne Yapılır?

İtalya'da ilk olarak yapılacak şeylerin başında doğal olarak eşi benzeri olmayan yemeklerini tatmak gelir. Bu yemeklerin arasında öncelikli olarak lezzetli pizzaları ve makarnaları gelir. Ancak bu pizza ve makarnaların Türkiye'de aşina olunandan bir miktar daha farklı olacağı da hatırlanmalıdır. Ne de olsa beslenme alışkanlıkları iyiden iyiye farklılık arz etmektedir. Buna ek olarak İtalya'nın sokaklarındaki mimariyi izlemek, sokak sanatçılarının çaldıkları muhteşem şarkıları dinlemek ve opera, bale gibi sanatsal etkinliklerden istifade etmek de mümkündür.

İtalyan Yemekleri Arasında Denenmesi Gerekenler Nelerdir?

İtalyan yemekleri arasında her zaman için akla ilk olarak makarnalar gelir. Ancak makarnaların sunumu ve hazırlanışı Türkiye'den bütünüyle farklıdır. İlk olarak bu makarnalar aldente adı verilen bir teknik ile haşlanır. Aldente kıvamında haşlanan makarna belirli oranda çiğ kalmış olarak da adlandırılabilir ancak lezzetine adeta doyum olmaz. Buna ek olarak pizzaları ile de ün yapmış bir memleket olan İtalya, pizzaların zeytinyağı ile servis edilmesini alışkanlık haline getirmiş bir ülkedir.

Nihayetinde Luini adı verilen bir büfede en meşhurlarının yapıldığı panzerotti adı verilen yiyecek de denemeye değerdir. Tarif etmek icap ederse, pişi adı verilen kızarmış hamurun içerisinde domates sosu ve mozarella peyniri ile hazırlanan bir yiyecektir. Nihayetinde Akdeniz ülkesi olan İtalya'da meyve ve sebzelerin de pek çok çeşidi yer almaktadır. İşte bu çeşitler arasından tercih edilenler ve İtalya'nın eşi benzeri olmayan sosları ile muhteşem salatalar da taze halleri ile tercih edilmelidir. Özellikle pesto sosu adı verilen fesleğenli bir türü her ne olursa olsun denemeye değerdir.

İtalya'ya Hangi Mevsimde Gidilir?

İtalya'yı ziyaret ederken burasının bir Akdeniz ülkesi olduğu unutulmamalıdır. Gerçekten bir Akdeniz ülkesi olduğundan dolayı bitki örtüsü de Türkiye'ye çok benzemektedir. Bunun yanı sıra yaz ayları ve ilkbahar ayları, aynı zamanda sonbaharın ilk zamanları bir İtalya seyahati için son derece makul dönemler olarak ifade edilebilir. Kış mevsiminde başta Milano ve iç bölgelerde yer alan pek çok şehir başta olmak üzere kuzeyindeki pek çok yerin soğuk olacağı da unutulmamalıdır.

İtalya Turlarının En Güzelleri İçin Doğru Adres

İtalya seyahati planlayanların en doğru adresi her zaman için Tatilfirsatlari.com olmalıdır. Bu sayede İtalyan kültürünü ve her biri birbirinden güzel olan şehirleri keşfetmek de mümkün olabilecektir. Zira en uygun fiyatları en yüksek kalitedeki tur firmaları ile ortaklık kurarak sizler için biz sağlıyoruz. Tur firmaları ile anlaştıktan sonra bir aracı firma konumuna geçiyor olmamıza karşın sizlere çok daha avantajlı fiyatlar sunabilmek ve herkesin uygun fiyata tatil yapabilmesini sağlamak adına çaba gösteriyor olmamız bizi bir her zaman için İtalya turları alanında bir adım daha öne çıkarıyor.