Orta Avrupa Turları

Çıkış Tarihi
ORTA AVRUPA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT
Orta Avrupa Turları 2020

Orta Avrupa, pek çok turistin gözde rotaları arasında yer almaktadır. Bunun en önemli nedenleri arasında ise ağırlıklı olarak Euro kullanmayan ve bu nedenle nispeten daha ucuz olan, tarihi dokuları ve eşsiz mimarisinden dolayı etkileyiciliği ile dikkat çeken ve gezilecek çok sayıda yeri bulunan bir rota olması gelmektedir. Orta Avrupa, gerçek anlamda tekrar ziyaret edilmek istenecek bir rotadır. Aynı zamanda bu bölgede yer alan Tuna Nehri sayesinde de eşsiz güzellikler her daim ikiye katlanacaktır. İşte sitemiz tarafından en başarılı tur firmaları ile anlaşılarak sunulan eşi benzeri olmayan tur imkanları sayesinde pek çok insanın Orta Avrupa hayali gerçek olacaktır.

Orta Avrupa'ya Ne Zaman Gidilir?

Orta Avrupa genel olarak soğuk bir iklime sahiptir. Hal böyle olunca da bu bölgede yer alan ülkelerin kış aylarında ziyaret edilmesi pek mantıklı olmayabilir. Ancak buna karşın soğuk hava haricinde kış mevsiminde de Orta Avrupa'nın ziyaret edilmesinde herhangi bir sakınca söz konusu değildir. Hatta tam aksine kar altındaki şehirleri görmek adına unutulmaz bir gezi olabilir. Yine de en güzel olduğu dönemlerin bahar ve yaz ayları olduğunu hatırlatmakta ve Orta Avrupa turları arasında seçim yaparken bu dönemlere ağırlık vermekte yarar vardır.

Orta Avrupa'da Hangi Ülkeler Gezilir?

Orta Avrupa'da gezip görmeye en çok değecek olan ülkelerin başında ilk olarak Çekya ya da eski adı ile Çek Cumhuriyeti gelmektedir. Brno ve Prag gibi iki ayrı eşsiz şehre sahip olan bu ülke tadını damaklarda bırakacaktır. Buna ek olarak Çekya'da mimari de görülmeye değerdir. Özellikle başkent Prag bu alanda sayısız deneyim şansı sunacaktır. Bunun yanı sıra Macaristan da unutulmaz seyahat rotalarından bir diğeridir. Macaristan'ın başkenti Budapeşte, hem ucuz bir şehir oluşu hem de ortasından geçen Tuna Nehri ile her karesinin ölümsüzleştirilmek isteneceği bir kenttir. Bununla birlikte Slovakya'nın başkenti Bratislava ve Bratislava'ya sadece bir saat uzaklıkta yer alan Viyana da Orta Avrupa turları için olmazsa olmaz şehirler arasında yer almaktadır.

Orta Avrupa'da Konaklama İmkanları

Orta Avrupa'da konaklama bakımından sayısız seçenek vardır. Bunlar her keseye hitap eden seçenekler olduğu gibi, sitemizde yer alan ve en başarılı firmalar aracılığı ile sunduğumuz turlarda de en uygun fiyat ve fayda dengesine hizmet eden konaklama birimleri misafirlere sunulacak, çok daha rahat bir tatil geçirmek de bu sayede mümkün hale gelebilecektir. Nihayetinde Orta Avrupa'daki otellerin şehri merkezine mümkün mertebe yakın olanları seçilecektir.

Orta Avrupa'da Ne Yapılabilir?

Orta Avrupa'nın en güzel yanlarından bir tanesi de uzun yürüyüşler ile şehirlerdeki eşi benzeri olmayan mimariyi keşfetmek ve adeta birer gastronomi harikası olan lokantaların tadına bakmaktır. Orta Avrupa'daki pek çok lokanta Michelin yıldızına sahiptir. İşte bu yıldızlı lokantalar her ne kadar bir miktar yüksek fiyata sahip olsa dahi bir defalık denemeye değerdir. Keza yöresel yemeklerin denenebileceği çok sayıda yer de vardır ki bunlardan bir tanesi Macaristan'ın Budapeşte kentidir.

En Uygun Fiyatlı Orta Avrupa Tur Fırsatları 2020

Gezginler, Orta Avrupa'yı keşfetmek adına uygun fiyatlı tur programları satın almak adına her daim bizleri öncelikli tercihleri olarak görmelidirler. Ne de olsa bu sayede en uygun fiyata en kaliteli ve en konforlu yurt dışı deneyimlerini yaşayabilirler. Aynı zamanda bizler Tatilfirsatlari.com olarak hiçbir zaman alanında kendisini kanıtlamamış bir tur firması ile ortaklık kurmuyoruz. Uzun süredir bu alanda faaliyet icra eden ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacak olan firmaların turlarını sizler için en makul fiyatlardan satışa sunuyoruz.