Kapadokya Turları

Çıkış Tarihi
KAPADOKYA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT

Kapadokya Turları
Günümüzün Kapadokya’sı bir dönemlerin Katpatuka’sı olarak bilinmektedir. Bölgede, yeraltı şehirleri, vadiler, kiliseler, oyma taşlar içerisindeki yaşam alanları gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Acentemiz ile yapacağınız Kapadokya gezisinde Göreme, Ürgüp, Avanos bölgelerinin tamamını gezebilirsiniz. En popüler yerler arasında, Ihlara Vadisi, Derinkuyu yeraltı şehri, Kaymaklı yeraltı şehri, pers kültüründe Güzel atlar ülkesi olarak bilinen Kapadokya bölgesinde, M.Ö 5. Yüzyıl yerleşim yerleri bulunmaktadır. Nevşehir bölgesinde bulunan Kapadokya, Hasandağı ve Güllü dağ yanardağlarının küllerinden oluşmuş bir bölgedir. Binlerce yıl rüzgarlar tarafından aşındırılarak, şekillendirilmiş taşlardan oluşmaktadır. Bu şekiller bölgeye ayrı bir güzellik ve özellik katmaktadır.
Yılbaşı Kapadokya tur fırsatları ile her sene Türk gecesinde ve yer altı mağaralarında düzenlenen yılbaşı balosu ile yeni yılda karlar altında bulunan peri bacaları manzaralarında girmeye gidiyoruz. Üç güzelleri hiç daha önce böyle görmemiştiniz. Çanak çömlek atölyelerinde sizlerde çömlek yapma deneme imkanı bulacaksınız. 

Kapadokya Tur Fırsatları
Kapadokya gezisi öncesinden bütçenizi ayarlamalısınız ve acentemiz ile irtibata geçerek, kendinize uygun tur takvimini ayarlayabilirsiniz. Turlarımız ile bölgeye ait tüm tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görebilir, hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz. Bütçe durumunuza göre düzenlenen balon turlarına katılabilirsiniz. Ihlara vadisi, yer altı şehirleri, tüm vadileri, peri bacalarını gezerek, görsel güzellikleri kaydedebilirsiniz. Gezi bölgelerinde bulunan sokak tezgahlarından hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz. Kapadokya gezilerinizi yapabilmeniz için kendinize ortalama bir hafta zaman ayırmanız bölgeyi rahat gezebilmeniz için yeterli gelecektir. Tatilfirsatlari.Com olarak yılın 12 ayı her hafta düzenlenen Kapadokya Tur fırsatlarından faydalanırken kredi kartına 18 taksit yapma avantajınıda sunmaktadır. Üstelik araçta ödeme kolaylığı ile %25 kaparo veren misafirler geri kalan ödemeyi ilgili acenteye otobüste yapma imkanı sunulmaktadır.

Kapadokya'da Gezilecek Bazı Yerler
Kapadokya bölgesinde gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Daha doğrusu bölgenin tamamı gezip görülecek özelliklerde yerlerdir. Keyifli bir gezi için, acentemizin rehberli turlarına katılabilirsiniz. Kapadokya bölgesinde başlıca, Uçhisar, Göreme, Ürgüp, Avanos, Zelve, üç kardeş, Derinkuyu, kaymaklı, ıhlara, yeraltı şehirleri görülmesi gereken yerlerdir. Peri bacalarını gezmek istiyorsanız, en iyi bölge Göreme bölgesidir. Peribacalarının en iyi göründüğü bir yerdir. Uç hisara çıkarak tüm bölgeyi kuş bakışı seyredebilirsiniz. Tüm vadilerde taşlar içerisine oyularak yapılmış çok sayıda kilise, evler bulunmaktadır. Tamamını fırsatlardan yararlanarak keyifle gezip görebilirsiniz.

Kapadokya Yeraltı Şehirleri
M.Ö 5. Yüzyıl döneminde bölgede yaşayan insanların, yamaçların içleri oyulmak suretiyle, birden fazla katlı olarak yapılmış ev olarak ve farklı amaçlar için kullanılmış yaşam alanları, yer altı şehirleri bulunmaktadır. Bölge volkanik kayalardan oluştuğu için, taşların işlenmesi kolay olmaktadır. Bölgenin en büyük ve bilinen yer altı şehirleri arasında, Derinkuyu yeraltı şehri, Kaymaklı yeraltı şehri, özlüce yeraltı şehri, özkonak yeraltı şehri gibi çok fazla yeraltı şehri bulunmaktadır. Hepsi birbirinden farklıdır ve görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Kaymaklı yeraltı şehrinin 8 katlı olduğu ve binlerce kişiyi barındırabilecek özellikle olduğu bilinmektedir. Günümüzde yeraltı şehirlerinin büyük bir bölümü ziyarete henüz açılamamış ve kapalı olarak durmaktadır.

Kapadokya Turu
İnsanlar merak ettikleri bölgeleri görmek, o bölgenin coğrafi yapısı, tarihi dokusu, yaşam biçimi gibi tüm özellikleri hakkında bilgi görmek istemektedirler. Firmamız sizlereKapadokya bölgesine tur düzenleyen tüm firmaların en uygun tur fiyatları ile fırsatlar oluşturur ve bu fırsatlardan yararlanmanızı sağlar. Tatilfirsatlari.com ülke genelinde, farkı illerden düzenlenen tüm turları fırsat mantığı ile sizlere sunmaktadır. Tarihi yerler ve coğrafi güzellikleri bulunan bölgelerin gezilerini fırsatlar sayesinde yakalayabilirsiniz. Kapadokya tur fırsatlarını en uygun fiyatlara üst kısımdaki tur programlarından sizelere uygun olanını seçerek online olarak satın alabilirsiniz.

Kapadokya Tur Fırsatları
Tatilfırsatları Yılın on iki ayı 52 hafta düzenli olarak Kapadokya Turu düzenlemektedir, bu turlarımız özel günler için ayrıca hazırlanmaktadır örneğin 1 Mayıs Kapadokya Turu, Ramazan Bayramı Kapadokya Turu, Kurban Bayramı Kapadokya Turu, 29 Ekim Kapadokya Turu, 30 Ağustos Kapadokya Turu, 19 Mayıs Kapadokya Turu, 23 Nisan Kapadokya Turu, Sömestre Kapadokya Turu bunların başında yer almaktadır. Bu fırsatlardan yararlanabilmek için web sayfamızı takip etmeniz ve isterseniz online olarak da satın alabilirsiniz. Kredi kartlarına 18 aya varan taksit imkanı da sunulmaktadır.