Kıbrıs Kültür Turu Fırsatları

Çıkış Tarihi
KIBRIS KÜLTÜR TURU FIRSATLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT
Kıbrıs Fırsatları ile Kıbrıs Kültür Turları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, her zaman için Türkiye'nin en çok önem verdiği coğrafyalardan bir tanesi olarak tanınmıştır. Gerek Osmanlı dönemlerinde gerekse de Cumhuriyet döneminde son derece önemli bir potansiyele sahip olarak varlığını devam ettirmiştir. İşte bu eşi benzeri olmayan adada tatil yapmak ve denizin tadını çıkarmak elbette mümkündür. Ancak asıl olan bu adanın tadını çıkarırken önemli olan daha pek çok yönünün var olduğunu da fark etmektir. Bu bağlamda adadaki kültür gezileri de önemsenmelidir. Tatilfirsatlari.com sayesinde KKTC'de kültür gezisi yapmak bambaşka bir deneyime sahne olacak ve unutulmaz hatıralar biriktirmek adına oldukça ilgi çekecektir.

Kıbrıs'ta Ne Yapılabilir?

Kıbrıs'ın gezilecek çok sayıda yeri vardır. Bunların başında ise ilk olarak Gazimağusa gelir. İngilizce'de Famagusta olarak adlandırılan şehirde tarihi yerler yoğunluktadır. İşte Kıbrıs'ın kültürel ve tarihi yapısını keşfedebilmek adına Gazimağusa eşsiz bir seçenek olacaktır. Ayrıca Gazmiağusa'nın doğası da son derece dikkat çekici ve kendine hayran bırakacak türdendir.

Aynı zamanda Girne de deniz turizmi açısından önemli bir nokta olduğu kadar bünyesinde yer alan manastırlar ve şehitlikler ile de son derece önemli bir yerdir. Bilhassa askerler tarafından inşa edilmiş olan Karaoğlan Şehitliği muhakkak ziyaret edilmelidir. Bu şehitlik, 1974 yılındaki Barış Harekatı'nda ilk defa adaya ayak basan ve şehit düşen askerlerin anısına inşa edilmiştir. Aynı zamanda Girne, Barış Harekatı'na dair çok sayıda detaya yer vermesi bakımından da son derece önemli bir kenttir. Barış Harekatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler muhakkak Girne'yi ziyaret etmelidir.

Kıbrıs'ta Ne Yenir, Nelerin Tadına Bakmak Gerekir?

Kıbrıs'ın yemekleri son derece lezzetli ve denemeye değerdir. Bu yemekler arasında ilk olarak Şeftali Kebabı gelir. Aslında şeftali ile bir alakası yoktur. İsminin bu olmasının asıl nedeni Şef Ali'den gelmesidir. Koyun ya da Keçi etinden yapılan baharatlı bir köfte iç yağına sarılarak kızartılır ve bu yemek hazırlanır. Aynı zamanda hellim peyniri de Kıbrıs'ın meşhur lezzetleri arasında yer alır. Türkiye'de de son derece popüler olan bu lezzet dünya üzerindeki pek çok ülkeye yayılmış durumdadır. Öyle ki İsveç gibi bazı İskandinav ülkelerinde dahi bu peynirden yapılan burgerler son derece popülerdir.

Kıbrıs Konaklama İmkanları

Kıbrıs, konaklama bakımından son derece geniş imkanlara sahiptir. Bu imkanlar arasında aslında hemen her bütçeye uygun seçenekler yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi pansiyonlardır. Genel olarak tercih doğru yapıldığında otellerden daha konforlu dahi olabilir. Bunun yanı sıra beş yıldızlı resort ve her şey dahil oteller de yer alır. Nihayetinde butik oteller de Kıbrıs'ta son derece popülerdir. Ancak yabancı zincir oteller siyasi meseleler dolayısıyla pek sık bulunmaz. Buna karşılık yerli otellerin yabancı zincirleri aratmayacağı da bir gerçektir.

Kıbrıs Turları İçin Yegane Tercih Tatil Fırsatları

Kıbrıs'ı keşfetmek ve her şeyini doyasıya yaşamak adına tur ile gezmek her daim çok daha makul bir seçenek olacaktır. İşte bizler Kıbrıs kültür turları arasında adayı en iyi şekilde keşfetmenize olanak tanıyanlara katılmanız açısından en kaliteli tur firmaları ile anlaşarak bu turları en makul fırsatlar halinde sizlere sunuyoruz. Buna ek olarak bu turların içerisinde yer alan konaklama imkanlarını da detaylı bir şekilde inceleyerek tur firmaları ile anlaşma yapmadan evvel sizlerin çok daha konforlu bir tatil geçirmeniz adına özenle seçiyoruz. Bu sayede tatilinizde çok daha dinç uyanmanızı ve kendinizi çok daha güvende hissetmenizi sağlamış oluyoruz. Tatilfirsatlari.com adresinde yer alan tur fırsatları arasında dilediğinizi tercih edebilir ve Kıbrıs tatilinizi bizlerden satın almış olduğunuz fırsatlar ile çok daha unutulmaz hale getirebilirsiniz.