Bakü Turu Fırsatları

Çıkış Tarihi
BAKÜ TURU FIRSATLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT
Bakü Turu Fırsatları

Hem mütevazı hem nispeten ekonomik bir tatil yapmak isteyenler hem de gönül coğrafyasına adım atmak isteyenler için Azerbaycan ve Azerbaycan’ın başkenti Bakü her daim en mantıklı seçeneklerden bir tanesi olarak tanınır. Buna ek olarak Bakü coğrafi açıdan yakınlığı ile de yaklaşık iki buçuk saatlik bir uçuş ile dahi ulaşılması mümkün olan bir kenttir. Bu kentte ekonomik ve sosyal açıdan son derece gelişkin bir yapı hakimdir. Buna ek olarak komünizm döneminin izlerini görmek de mümkün olacağından son derece ilginç bir tur olacağı muhakkaktır. Sitemizde de sizler için en kaliteli ve en deneyimli tur firmaları ile anlaştıktan sonra en uygun fiyatlı Bakü turlarını sunmaktan büyük memnuniyet içerisinde bulunuyoruz.

Bakü’de Hangi Yemeklerin Tadına Bakılması Gerekir?

Bakü’de tadına bakılması icap eden yemeklerden pek çoğu Türk mutfağına çok daha yabancı olmayan yemeklerdir. İşte bu yemeklerin başında Hazar Denizi’ne kıyısı olan bir kent ve ülke olmasından dolayı ilk olarak Mersin Balığı gelir. Mersin Balığı, Hazar Denizi’nin en ünlü ürünlerinden bir tanesi olarak da tanınır ve denenmeden biten hiçbir Azerbaycan ziyareti tamamlanmış kabul edilmez. Buna ek olarak Türk mutfağındaki yaprak sarması da Azerbaycan’da benzer usuller ile yapılmaktadır. Bu yemek bir de dost ve kardeş ülkede denendiği zaman asla pişman etmeyeceği aşikardır. Bu mutfağın bir diğer temsilcisi olan Azeri yahnisi de denemeye değer olan Azeri yemekleri arasında yer almaktadır. Keza pek çok deniz mahsulü de havyar başta olmak üzere Bakü'de denenebilir.

Bakü Turları Gezginlere Ne Katar ve Bakü’de Nereler Görülmelidir?

Bakü, Türkiye’nin gönül coğrafyası içerisinde de yer almasından dolayı son derece ilgi çekici bir kenttir. Azerbaycan’ın başkenti ve en büyük kenti olan Bakü, rüzgarlar şehri olarak da anılır. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise şehirde rüzgarların hiçbir zaman eksik olmaması ve dört mevsim boyunca hemen her gün esmeye devam etmesidir. Öte yandan ateş ülkesi olarak da anılan Azerbaycan’ın başkentinde simge yapılardan bir tanesi haline gelmiş ve ateşi simgeleyen Flame Towers ya da Türkçe karşılığı ile Alev Kuleleri şehrin silüetine çok güzel bir hava katmaktadır. Nihayetinde old town olarak da bilinen eski şehir bölgesi de Bakü’de görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bir diğer gezip görmeye değer yer ise Haydar Aliyev Bulvarı’dır. Aynı zamanda Haydar Aliyev Bulvarı şehrin ve ülkenin en hareketli, en hayat dolu yerlerinden bir tanesi olduğundan dolayı Bakü turları sırasında asla ihmal edilmemelidir. Öte yandan Bakü'nün tarihi güzelliklerinden bir tanesi olarak da bilinen ve bir zamanlar kervansaray olarak kullanılmış olan İçerişehir de görülmeye değer yerler arasında mutlaka yer almalıdır.

En Makul Fiyatlı Bakü Turları İçin Tartışmasız En Doğru Adres

En uygun fiyatlı Bakü turları için sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Tatilfirsatlari.com olarak en kaliteli tur firmaları tarafından organize edilen tur programlarını derliyor ve en makul fiyatlar üzerinden satışa sunuyoruz. Aynı zamanda Bakü turları ve diğer tüm tur programlarını sevdiklerinize de hediye etme imkanı tanıyoruz. En uygun fiyatlar üzerinden bu fırsatların satışa çıkardığımızı ve bu fırsatların da belirli süreleri olduğunu anımsatmak istiyoruz. Aynı zamanda sizlere dilediğiniz kadar Bakü turları fırsat kuponu alma imkanı da tanıyoruz. Ancak tur firmalarının belirli kontenjanları bulunduğunu da ihmal etmemenizi tavsiye ediyor ve grup rezervasyonları için ayrıca yer durumunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.