Balkan Turları

Çıkış Tarihi
BALKAN TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT

Balkan Turları Hakkında Bilgiler

Balkan turları Fırsatları ile Balkan turlarımızı inceleyebilir ve Balkan turları fırsatlarını online olarak sitemizden temin edebilirsiniz.

Balkanlar

Bir gün denize girerken diğer gün tarih kokan sokaklarında yürümeye doyulmayacak bir coğrafyadır Balkanlar. Yakın tarihe kadar acı çekmiş bir coğrafyadır. Özellikle Bosna Hersek’te bu acının izlerine kolayca rastlanabilir. Balkan ülkeleri, Osmanlı mimari eserlerini rahatlıkla görebileceğimiz ülkelerdir. Balkanlar Avrupa’nın güneydoğusunda kalan bölgenin adıdır. Yani Ege Denizi ile Adriyatik Denizi arasında Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan görülmeye değer doğal güzelliklere sahip bölgedir. Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk vizesiz seyahat edilebilecek Balkan ülkeleri iken, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan ve Hırvatistan seyahati için vize gerekmektedir.

Sırbistan-Belgrad

Balkan Turları denince akla gelen ilk yerlerdendir Belgrad. Eğlencenin başkenti olarak adlandırılır. Para birimi Sırp Dinarı’dır. Düşük bütçelerle harika vakit geçirebileceğiniz bir şehirdir. Sabi ve Tuna nehirlerinin kesişim noktasında yer alır. Belgrad Hisarı, Katedral Kilisesi, Zica Manastırı, Prenses Ljubica Sarayı, Terazije Meydanı, Nicola Tesla Müzesi, Ada Ciganlija ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Novi Sad - Sremski Karlovci de günü birlik olarak Belgrad’dan ziyaret edilebilir.

Üsküp - Kuzey Makedonya

Osmanlı izlerini derin bir şekilde görebileceğiniz bir yerdir Üsküp. Vardar nehrinin iki kıyısına kurulmuştur. Üsküp Çarşısı, Svesi Spas Kilisesi, Murat Paşa Camisi, Üsküp Kalesi, Bedesten, Çifte Hamam, Büyük İskender Anıtı ve Milenyum Haçı görülmelidir. Makedonya yemek açısından da Osmanlı izlerini taşımaktadır. Makedon Böreği, Makedon Yahnisi, Manca, Makedon Köftesi ve güveçte kuru fasulye bu yemeklerden bazılarıdır. Şehirde gezilebilecek daha birçok cami ce katedral bulunmaktadır. Makedonya’nın bir diğer turistik şehri doğal güzellikleri ile ünlü Balkanların incisi olarak adlandırılan Ohrid’dir. Ohrid evleri Safranbolu ve Eskişehir evleri ile benzerlik göstermektedir. Ohrid’e uğramışken Alabalık yemeniz tavsiye edilir. Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya, Ohrid Müzesi gezilmelidir.

Prizren - Kosova

Nüfusunun yüzde doksanını Müslüman halk oluşturmaktadır. Şehirde birçok tarihi cami ve hamam bulunmaktadır. Taş Köprü, Sinan Paşa Cami, Şadırvan ve Prizren Kalesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Şehirde bir çok eğlence mekanı vardır. Ayrıca Prizren’de Fliya (Arnavut Böreği) ve Sut Pite (hamurlu tatlı) denemeniz gereken lezzetlerdendir.

Bosna Hersek

Başkent Saraybosna’da ve Mostar’da Osmanlı izlerini sürebilirsiniz. Saraybosna’da Baş Çarşı, Gazi Hüsrev Bey Cami, Moriça Han, Ulusal Kütüphane, Brusa Bezistan ve Latin Köprüsünü gezebilir, Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde Bosna-Sırp savaşının izlerine rastlamak da mümkündür. Cevabi, Boşnak böreği ve Boşnak Kahvesi mutlaka tadılmalıdır. Saraybosna’da çok rahat bir şekilde Türkçe iletişim kurabilir, Türk yemekleri ve tatlıları yiyebilirsiniz.

Mostar şehri ise köprüsü ile meşhurdur. Şehirde ayrıca Koski Mehmet Paşa Cami, Karagöz Bey Cami ve Muslibegovica Evi ziyaret edilebilir. Mostar’a gelmişken Kravitse Şelalesi, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Kojic, Jablanica da ziyaret edilmelidir.

Karadağ

Karadağ iki sahil ve kültür kasabası ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar Budva ve Kotor’dur. Eğlence mekanları ünlüdür. Kotor Unesco Tarih Mirasında yer almaktadır. Dar sokaklarında gezerken kendinizi tarihle iç içe bulacaksınız. Budva da turistik bir tatil şehridir. Eski yapıların yanında deniz, plaj ve kumu ile ilgi çekmektedir.

Arnavutluk

Tiran Arnavutluk’un başkentidir. İskender Bey Heykeli, Ulusal Tarih Müzesi, Skanderbeg Meydanı ve Saat Kulesi gezilecek yerleridir. Ayrıca Arnavut Ciğeri yemeyi unutmamak gerekir. Arnavutluk’ta gezilmesi gereken diğer önemli şehirler İşkodra, Kruje, Elbasan ve Berat olarak sıralanabilir. Bu şehirlerde çok fazla Cami ve tarihi yapı bulunmaktadır.

Yunanistan

Yunanistan çok eski dönemlere dayanan tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir ülkedir. Başkent Atina ve Selanik kültürel olarak, Yunan adaları ise deniz turizmi açısından tatmin edicidir. Atina’da ziyaret edilecek en önemli yapı Akropolis’tir. Savaş Müzesi, Bizans Müzesi ve Antik Agora Müzesi de ziyaret edilmelidir. Mykonos, Rodos, Kos, Midilli ve Sakız adaları da ziyaret edilebilir. Zeytinyağlı Akdeniz yemekleri, deniz ürünleri, soğan mücveri ve tavuk ciğeri ön plana çıkmaktadır.

Bulgaristan

Başkent Sofya Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Cami, Alexander Nevsky Katedrali, Ulusal Sanat Galerisi Sveti Sedmochislenitsi Kilisesi (Kara Cami) ve Antika Pazarı mutlaka gezilmelidir. Balkan Turları sırasında gezilebilecek diğer önemli Bulgaristan şehirleri; Plovdiv (Filibe), Varna, Burgaz’dır.Ayrıca Bansko şehri kış turizmi ve kayak için güzel bir alternatiftir.

Romanya

Başkent Bükreş ülkenin en önemli şehridir. Romanya’da özellikle de Transilvanya Bölgesinde şatolar en önemli kültürel varlıklardır. Kazıklı Voyvoda ya da Kont Dracula olarak bilinen 3. Vlad’ın doğum yeri olan Sighişoara küçük bir Ortaçağ kasabasıdır. Rengarenk evlere sahiptir. Kral Decebalus'un heykeli, Bükreş Parlamento sarayı, Balea Gölü ve Targu Mureş Kültür Sarayı ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Balkan Turu Fırsatları

Eğlencenin tadına varacağınız, gezmeye doyacağınız, birbirinden renkli, ulaşım dahil Balkan turları fırsatları ile Avrupa’nın kültür cennetine çağırıyoruz.Bütçenize en uygun fiyatlar Tatilfirsatlari.com ‘da sizlere sunuyoruz. Sizler de Balkan turları fırsatlarını inceleyebilip, çok sayıda seçenek içinden size en uygun olanını seçebilirsiniz. Turlarımıza katılmak için Fırsat Kuponunuzu almayı unutmayınız. Unutulmaz bir tatil için Balkan turları sizi bekliyor. Siz de Tatilfirsatlari.com ile Balkanlar’ı keşfe çıkın.