SÜRE
KATEGORİLER
TOPLAM FİYAT
Ege Akdeniz Tur Fırsatları
Ülkemizin en güzel turistik ve doğa harikası olan bölgeleri gezebilmeniz için düzenlediğimiz Ege Akdeniz turları fırsatlarımızı inceleyebilir ve online olarak bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Ege'ye Neden Gidilmeli?
Ege denizi kıyıları sadece ülkemizde değil dünyaca ünlü tarihi, turistik ve doğa harikası yerlerin çokluğu ile tanınmaktadır. Ege kıyılarına seyahat etmeyi planlayanların aklına ise ilk önce Ege'nin incisi olarak kabul edilen İzmir gelmektedir. İzmir; Çeşme, Alaçatı, Urla ve Foça gibi özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Efes antik şehri, Meryem Ana kilisesi, saat kulesi gibi gezmekle bitmeyecek tarihi yerleri ile Kemeraltı ve konak gibi tarihi ve modern alışveriş mekanları ile şehir tam anlamı ile bir turizm merkezidir. İzmir'e gelenler muhteşem deniz ve plajlarından faydalanırken, sörf, dalgıçlık, doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü gibi birçok aktivitelere de katılabiliyorlar. Başta midye tava ve midye dolma ile kumru olmak üzere, şehrin zengin yemek kültürü ve değişik otlardan hazırlanan lezzetlerin tadına da bakılabilmektedir.

Ege kıyılarında yer alan Aydın ili ise; özellikle Didim ve Kuşadası gibi deniz ve güneşi en güzel biçimde sunan tatil beldeleri ile yaz aylarının gözde turistik yerlerindendir. Didim'de bulunan Roma dönemine ait Faustina hamamı, Apollon tapınağı ve buradaki dünyaca ünlü Medusa heykeli tarihi geziler için en ideal rota üzerinde bulunmaktadır. Kuşadası'nda ise tipik bir Rum köyü görünümünü koruyan Doğanbey köyü, tarihi Öküz Mehmet paşa kervansarayı ve Güvercinli ada mutlaka ziyaret edilen yerler arasında bulunmalıdır. Aydın'a gelindiğinde özellikle zeytinyağı ile yapılan muhteşem yemeklerin tadına varılabilir ve meşhur yöresel çökelek peyniri de katılarak yapılan kahvaltılarla, bölgeye has olan çingene pilavı yenilebilir.

Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi çok sayıda turistlerin gözdesi haline gelen sahilleri ile ünlü olan Muğla, özellikle Ölüdeniz ile dünyada deniz turizminde ilk sıralarda yer almaktadır. Gece hayatı ve eğlenceleri ile de ün yapmış olan şehrin, Şeyh ve Kurşunlu camileri ile Konakaltı hanı ve bodrum kalesi gezilmesi gereken tarihi yerlerden sadece bir kaçını oluşturmaktadır. Et ve zeytinyağından oluşan zengin bir mutfağı olan şehrin özellikle oğlak yahnisi ve keşkek yemeği beğenilerek tüketilmektedir.

Dünyanın Gözdesi Akdeniz
Muhteşem doğası, tarihi ile turkuaz sığ ve sıcak denizi ile dünya turizminin önemli merkezlerinden olan Akdeniz kıyılarının en önemli şehri Antalya'dır. Alanya, Side, Kemer ve Fethiye gibi olağanüstü kıyı ve plajlara sahip olan şehir, Düden ve Manavgat gibi şelaleleri ile de tam bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Antalya tarih olarak da misafirlerine başka yerlerde karşılaşılamayacak güzellikler sunmaktadır, bunların belli başlıları; Noel Baba kilisesi, Termessos, Olimpos, Nagydos ve Myra antik kentleri, Aspendos tiyatrosu, Apollon tapınağı, Perge antik kenti Kaş antik tiyatrosu olarak sayılabilir. Alışverişin de merkezi olan şehrin bu konudaki en bilinen yeri ise Kaleiçi bölgesidir. Dünyada sağlıklı mutfaklar arasında sayılan şehrin önemli yemekleri enginar, piyaz ve kaburga dolmasıdır.

Arabaşı çorbası, bandırma ve batırık gibi yöresel yemekleri ile çok tanınan Akdeniz'in ikinci turizm merkezi olan Mersin'de muhteşem sahillere ve tarihi mekanlara sahiptir. Özellikle Tarsus şelalesi ve Yediuyurlar mağarası ile Mersin Kalesi mutlaka gezilmelidir.

2021 yılı En Ekonomik Ege Akdeniz Tur Fırsatları Yalnızca Bizde
Her sene yaptığımız ve çok fazla talep ve beğeni gören turlarımıza www.tatilfirsatlari.com sitemizden erkenden rezervasyon yaptırarak katılmanızı tavsiye ediyoruz. İndirim kuponlarımız sayesinde çok uygun fiyata unutamayacağınız bir gezi ve tatil vaat ediyoruz. Seyahatleriniz esnasında zengin ikramlarımız ve muhteşem bir güzergah sizi bekliyor. Tatiliniz şimdiden planlayın, biz de sizlere unutulmaz anılar yaşatalım.