Dubai Turları

Çıkış Tarihi
DUBAİ TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT
Dubai Turları 2020

Dubai, pek çok kişi tarafından merak edilen ve Ortadoğu'nun en ilginç bölgelerinden bir tanesi olarak nitelendirilen rotalar arasında yer almaktadır. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri topraklarında yer almaktadır. Aynı zamanda birtakım kuralları bulunması, tabiri caizse çölün ortasında yer alan zenginlik ve modernlik abidesi olması bakımından da ün yapmış yerlerden bir tanesi olarak nitelendirilmektedir. Sitemizde de bu ilginç rotaya yönelik çok sayıda tur yer almaktadır. Bu turlar her daim alanında kendisini kanıtlamayı çoktan başarmış olan firmalar tarafından organize edilmektedir. Aynı zamanda bu turlara katılmak yerine site ziyaretçilerimiz bu tur fırsatlarını kuponlarını satın aldıktan sonra pek tabii sevdiklerine de sitemiz üzerinden hediye edebilirler.

Dubai'de Ne Yapılabilir?

Dubai ilk olarak alışveriş için ziyaret edilecek bir bölgedir. Ancak bu bölgede taklit ürünlerin mevcut olmayacağı gibi bir durum da söz konusu değildir. Hatta tam aksine Dubai'de birebir taklit olan ve gerçeğinden ayırt edilmesi neredeyse imkansız olan çok sayıda elektronik eşya da yer almaktadır. Ancak gerçek ürünler de elbette vardır. Bilhassa Dubai'deki birtakım outlet mağazalarında bu ürünleri nispeten uygun fiyatlara almak mümkün olabilecektir. Buna ek olarak Dubai'de Arap mutfağının çok sayıda lezzetini tatmak da mümkündür. Dubai'nin özellikle lüks lokantaları ile ünlü olduğu unutulmamalıdır. Aynı zamanda ülkede alkollü mekanlar da mevcuttur. Ancak bu mekanlara girişte mutlak suretle kimlik belgesi gösterilmesi gerekmektedir. Mekana girmek isteyenlerin dış görünüşü herhangi bir öneme sahip değildir.

Dubai'de Nereler Görülmelidir?

Dubai her şeyden evvel dünyanın en uzun binasına ev sahipliği yapan bir bölgedir. Bu binanın ismi ise Burç Halife'dir. Burç Halife'nin boyu sekiz yüz metreyi dahi aşmaktadır. Buna ek olarak Dubai'de Burc el-Arab binası da görülmelidir. Bu sadece bir mimari eser olmayıp aynı zamanda bir marinadır ve birtakım su sporlarına da ev sahipliği yapmakta olan bir alandır. Burada keyifli vakit geçirmek isteyen gezginler için de son derece ideal bir seçenek olarak görülebilir. Nihayetinde dünyaca ünlü olan ve belgesellere dahi konu olmuş Palmiye Adası da görülmeye değer yerler arasında yer almaktadır. Öyle ki Palmiye Adası henüz Dubai üzerinde uçakta dahi görenleri kendisine hayran bırakacaktır. Denizin doldurulması ile inşa edilmiş olan bu ada gezilecek yerler arasında mutlaka yer almalıdır.

Dubai'ye Özel Birtakım Kurallar Var mıdır?

Dubai bir Arap ülkesi olmasının yanında pek çok dini yasaya da sahiptir. Hal böyle olunca da bilhassa yabancı turistlere uygun düşmeyecek birtakım hususlar söz konusu olabilir. Öyle ki bu nedenle Dubai romantik bir tatil geçirmek isteyenler için doğru bir rota değildir. Örnek olarak evli olmayan çiftlerin yerel yasalar gereği aynı odalarda konaklaması mümkün olamayacaktır. Buna ek olarak Dubai'de evli olsun ya da olmasın sokaklarda birbirine çok yakın davranan çiftler de hiç hoş karşılanmayacaktır. Öyle ki sınır dışı edilme ve bir dahaki sefere herhangi bir Arap Birliği ülkesine transit geçiş dahil giriş yapamamak dahi söz konusu olabilecektir.

En Uygun Dubai Tur Fırsatları

Dubai turları arayan gezginler için en uygun tatil fırsatları her daim tatilfirsatlari.com sitesinde yer almaktadır. Bu sitede yer alan tatil fırsatları her zaman için en nitelikli ve alanında en geniş deneyime sahip firmalar tarafından organize edilmekte olan turların avantajlı fiyatlarıdır. Arzu eden misafirlerimiz bu turları diledikleri şekilde siteden satın aldıktan sonra sevdiklerine de fırsat kuponu olarak hediye edebileceklerdir.