Kartepe Kayak Turu Fırsatları

Çıkış Tarihi
KARTEPE KAYAK TURU FIRSATLARI LİSTELENİYOR
 • Günübirlik Ormanya Hobbit Evleri Sapanca Maşukiye Turu

  Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte yepyeni bir doğa turuna sizleri bekliyoruz.. Deniz ve Göl havasını, Orman ve Şelale dokusunu ailenizle birlikte iliklerinize…
  -%35
  1 Gün
  Otobus
  250TL
  385TL
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT
Kartepe Kayak Turları

Muhteşem doğası ve kayak tutkunlarına sağladığı imkanlarla, son zamanların gözde mekanları arasında yer alan Kartepe, her sene düzenlenen Kartepe kayak turları ile çok sayıda yerli ve yabancı turist misafir etmektedir.

Kartepe Hakkında Genel Bilgi

Kocaeli iline bağlı olan Kartepe, İstanbul iline en yakın olan özellikle kayak sporunun yapıldığı, gözde turistik merkezlerdendir. Tarihi Roma ve Bizans dönemlerine kadar (1600 yıllarına) dayanan bu yerleşim merkezi, tarihi ipek yolunun üzerinde de bulunduğundan oldukça tanınmıştır. Sık ve gür fındık, çam, kestane ve meşe ağaçlarından oluşan ormanlarla kapılı olan Kartepe, aynı zamanda Marmara bölgesinin en yüksek üçüncü bölgesi olma özelliğine sahiptir.

Kartepe Kayak Merkezi

Türkiye'nin en güzel kayak merkezleri arasında bulunan Kartepe'nin en yüksek noktası 1699 metredir. Kartepe'nin 42 km genişliğinde olan ve içerisinde kayak için her türlü tesisat ve donanımın bulunduğu kayak merkezi, amatör ve profesyonel tüm kayak sevenlere hizmet edebilecek kapasitededir. 2,5 metreye kadar çıkan kar kalınlığı ve yemyeşil doğası ile kayak merkezi, ulaşım kolaylığı ve tesisleri ile çok fazla talep görmektedir.Yaz aylarında doğa yürüyüşü, trekking ve piknik amaçlı gelinen bölgede bulunan Sapanca gölünde, yüzme keyfi de yaşanmaktadır. Özellikle kış turizmi için gelinen kayak merkezinde, teçhizat ve kıyafetten kayak öğretmenlerine, konaklama yerlerinden yemek yeme mekanlarına kadar günü birlik veya konaklamalı seyahatler için her şey mevcuttur.

Aşıkların Gözdesi, Maşukiye

Çerkez ve Abhazların Osmanlı döneminde yerleşip kurucusu oldukları Maşukiye beldesi, Kartepe'nin etekleri ve Sapanca gölü kıyısında bulunan doğa harikası bir bölge. Evlenmek isteyenlerin mutlaka uğradığı yer olarak rivayet edilen ve muhteşem manzara ve ormanlara sahip olan belde, şehir yaşamını terk etmek isteyenler için de güzel bir kaçamak yeri olmaktadır. Tertemiz havası ve özellikle taze alabalık ziyafeti ile mangal keyfi yapmak isteyenler için her türlü tesisin bulunduğu beldede yürüyüş yaparken dere ve şelalelerin sağladığı huzur ve sakinlik de fazlası ile hissediliyor.

Kartepe'de Düzenlenen Festivaller

Kartepe festivalleri ile de çok tanınmaktadır. En önemli festivalleri arasında 100 e yakın kurulan çadır içerisinde sergilenen ebru, kırk yama, ahşap oyma, hat, minyatür ve seramik sergileri, geleneksel Türklere özgü olan dövüş sporu matrak, okçuluk ve mangala adlı zeka oyunu ile Hacivat ve karagöz gösterileri ,le halk ozanlarının atıştığı Haziran ayındaki Unutulmuş Değerler festivali en çok beğenilen festival olmaktadır. Bu festivalin yanı sıra, Nisan ayındaki lale ve çocuk oyuncakları festivalleri, haziran ayında düzenlenen uluslararası halk oyunları festivali, Ağustos ayındaki altın armut festivali ile Eylül ayında düzenlenen motokross ve yayla şenlikleri de çok ilgi görmektedir.

Kartepe'de Ne Yenir? Ne Alınır?

Kartepe denilince akla ilk başta kar üstünde yenen muhteşem lezzeti ile sucuk ekmek gelmektedir. Beldenin diğer meşhur yemek ve tatlıları arasında alabalık, ayva tatlısı, kiremitte köfte, ovma çorbası, pişmaniye, mantı bulunmaktadır. Ayrıca buz gibi olan ve bir çok hastalığa iyi geldiği söylenen çene suyunun da tadına bakılmalıdır. Alışveriş yapmak isteyenler için ise el yapımı takılar ile meşhur ev yapımı reçeller mevcuttur.

Kartepe'de Gece Ne Yapılır?

Kartepe'nin gece hayatı da çok canlı ve renkli geçmektedir. Özellikle kış ve festival dönemlerinde düzenlenen yarışma ve canlı performanslarla, bölgedeki otel ve barlar dolup taşmaktadır. Üniversite öğrencilerinin uğrak yeri olan Kartepe'de geceleri bu grupların değişik eğlence türlerine ve sazlı sözlü eğlencelerine de katılınabiliyor.

Ekonomik Kartepe Kayak Turları Fırsatları


Tatilfirsatlari.com olarak, en uygun Kartepe kayak turları fırsatlarını biz sunuyoruz. Her bütçeye uygun tur çeşitlerimizden faydalanmak için biran evvel bizle iletişime geçerek fırsatları kaçırmayın.