• Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları ile): 2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu
 • Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları ile): 2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu
 • Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları ile): 2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu
 • Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları ile): 2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu
 • Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları ile): 2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu
 • Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları ile): 2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu
 • Kolay Vize
 • Pegasus Havayolları ile
 • 4* Otellerde Konaklama
 • St. Petersburg Şehir Turu Dahil
 • Moskova Şehir Turu Dahil
 • Moskova'ya Hızlı Tren ile Erken Ulaşım
2 Gece St. Petersburg & 2 Gece Moskova Konaklamalı 4 Gece 5 Gün Rusya Turu

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul (Saw) - St. Petersburg 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC396 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 09.45’te İstanbul-St. Petersburg uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 13.25’te varış.1703’de I. Petro (Büyük) tarafından Rusya İmparatorluğu’nun başkenti olarak kurulan romantik St. Petersburg, kendisine büyük hediyeler sunan çarları ve çariçeleri, eserler bırakan şairleri, müzisyenleri, sanatçıları ve zengin tarihi ile sanat ve mimari tutkunlarına birçok sürpriz sunar. Neva Nehri’ndeki birçok kanalı ve bu kanallar üzerinde bulunan granit rıhtımları ve köprüleriyle, St. Petersburg diğer Rus kentlerinden farklılık gösterir.

Gerçekleşecek gezide Nevsky Bölgesi’ni, ülkenin en karmaşık mozaik ikonlarından biri olan, Çar II. Alexander'ın suikastini anmak için inşa edilen Kurtarıcı İsa Katedrali’nin ve Fransız mimar tarafından tasarlanan, geniş iç kısmı malakit ve diğer değerli malzemelerden oluşan, dünyanın 4. Büyük katedrali olan St Isaac Katedrali’nde ikonik ziyaret yapacağız.

Akşam, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenleyeceği St.Petersburg'daki en iyi Rus Folklor performanslarından birine katılma imkanı bulacaksınız. Rusya'nın dört bir yanından Kazak dansları, şarkıları, enstrümanları ve kostümleri içeren yüksek enerjili bir performansın keyfine varacaksınız.

Rus Folklor Dansları Turu: 65 Euro
Konaklama: 4* Oteller

2.

Gün
St. Petersburg 2 gün programını görmek için tıklayınız

Serbest gününüzde, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenleyeceği, dünyanın en büyük ve en değerli sanat koleksiyonlarından birini deneyimleme fırsatına sahip olacağınız Hermitage Müzesi turuna katılabilirsiniz. Dünya kültürünün ve sanatının taş devrinden 20. yüzyıla kadar gelişimini temsil eden üç milyon esere ev sahipliği eden müzede, Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko, Raphael ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserlerini de göreceksiniz.

Günün geri kalanında yine rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenleyecegi Neva Nehri üzerinde tekne ile yapılacak kanal turunda, "Kuzeyin Venedik'i" olarak bilinen bu eski imparatorluk başkentinin atmosferini ve romantizmini hissedeceksiniz.

Hermitage Müzesi Turu: 45 Euro

Neva Nehri Tekne Turu: 35 Euro
Konaklama: 4* Oteller

3.

Gün
St. Petersburg - Moskova 3 gün programını görmek için tıklayınız

Rusya'nın başkentine giden trene binmeden önce boş zamanınızın tadını çıkarabilirsiniz. İhtişamlı bir antik kentin çalkantılı ve büyüleyici tarihini ve ilk insanı uzaya gönderen Rus ulusunun ruhunu yansıtan Moskova, ülkenin politik, ekonomik, dini ve finansal merkezidir. Dünyanın en büyük ülkesinin başkenti ve barometresi olan kent, tarihi olayların hem kurbanı hem diktatörü olmuştur ve karakterini oluşturan bu zıtlık, kenti ziyaret eden herkesi etkilemektedir.

Moskova'daki, gezi turumuza Kızıl Meydan'ı ziyaret ederek başlayacağız. Meydanın ortasında komünist saltanatının simgesi olan Lenin Mozolesi, her bir kubbesinin kazanılan zaferleri kutlamak amacıyla yapıldığı ve Kızıl Meydanın en masalsı kahramanı St Basil’in Katedrali, 1890-93 yıllarında bir Rus mimar tarafından yapılan, meydanın en zarif binalarından birisi olan GUM mağazaları bulunmaktadır. Daha sonra, İtalyan mimarlara nehrin yüksek kıyısında yaptırılan, Moskova’nın mimari merkezi, Rusya’nın kalbi ve büyüklüğünün sembolü Kremlin’i ziyaret edeceğiz. Üç ünlü Kremlin Katedralinin tadını çıkardıktan sonra Büyük İvan Çan Kulesi ve Patrik Sarayı'nın manzarasını dışarıdan seyrederek turu tamamlayacağız.
Konaklama: 4* Oteller

4.

Gün
Moskova 4 gün programını görmek için tıklayınız

Serbest gününüzde, rehberinizin isteğe bağlı olarak ekstra düzenleyeceği Puskin Güzel Sanatlar Müzesi, Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi turuna katılabilirsiniz.

Gezide, güzel sanatlar, arkeoloji ve nümizmatik olmak üzere üç farklı bölümden oluşan, sergi salonlarında Van Gogh, Matisse, Dufrenoy, Gauguin ve Picasso gibi birbirinden ünlü ressamların eserlerini görebileceğiniz Antik Mısır döneminden kalma çok sayıda eşya ve objenin sergilendiği Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretinden sonra göreceğimiz Moskova'nın “Yeraltı Sarayları” olarak bilinen Metro İstasyonları en ilgi çekici yerlerden biridir. Metro istasyonları neredeyse kraliyet ihtişamını yansıtmaktadır. Sanatçılar, muhteşem görünümlü salonlar ve girişler, heykeller, kabartmalar, mozaikler, resimler, vitraylar ile duvarları süslemişler. Moskova Metrosu, yalnızca işlevsellik ve konforu amaçlamayan seçkin Sovyet mimarları tarafından tasarlanıp inşa edilmiştir. Her istasyonda benzersiz bir görünüm vardır. 1611 yılında Rus birlikleri ve Fransız birlikleri arasında yaşanan şiddetli mücadeleye tanıklık eden, Alexander Pushkin ve onun güzel, genç karısının bir zamanlar yaşadığı, bugün iki tarafının 19. Yüzyıldan kalma mimari yapılarla çevrili olduğu Arbat Caddesi size keyifli yürüyüş imkanı verecektir.

Akşam, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenleyeceği Moskova Sirki turuna katılabilirsiniz. (Moscow Circus Performance müsaitliği göre dahil edilecektir, performans olmaması durumunda diğer programlarla değiştirilebilir.)

Puskin Güzel Sanatlar Müzesi, Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi Turu: 40 Euro

Moskova Sirki Turu: 45 Euro
Konaklama: 4* Oteller

5.

Gün
Moskova – İstanbul (Saw) 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından havalimanı transferine kadar verilen süreyi dilediğinizce geçirebilirsiniz. Belirlenen saatte havalimanı transferi ardından 15.35’te Pegasus Hava Yolları PC387 uçuşu ile İstanbul’a hareket. 18.40’da varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
Pegasus Hava Yolları ile İstanbul - St Petersburg ve Moskova - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)
Program süresince otobüsler ile ulaşım
Belirtilen kategori otellerde oda&kahvaltı esasında konaklama
St Petersburg - Moskova arası hızlı tren ile transfer
Programda belirtilen panoramik geziler
Rusya karşılamalı Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Vize ücreti ve servis bedeli
COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Kişisel harcamalar
Fazla bagaj ücretleri
Ekstra turlar
Türkiye ve Rusya tarafından istenen PCR testleri (Güncel aşı muafiyetleri için müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda SSC tur misafirleri SSC tur sorumluluğundadır.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı SSC tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• SSC tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SSC tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• SSC tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SSC tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için TC Vatandaşlarına Yeşil Pasaport vize uygulaması yoktur.

Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#1857
LOKASYON:
Rusya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Tren   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
65 EUR
Rus Folklor Dansları Turu
45 EUR
Hermitage Müzesi Turu
35 EUR
Neva Nehri Tekne Turu
40 EUR
Puskin Güzel Sanatlar Müzesi, Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi Turu
45 EUR
Moskova Sirki Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

649

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Rusya'nın İncileri (Pegasus Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.