kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Vizesiz Tur FırsatlarıVizesiz Turlar


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almalarına gerek olmadan gidebildikleri pek çok ülke vardır. Ancak vizesiz ülkelerden anlaşılması icap eden, umuma mahsus ya da halk arasında bordo pasaport olarak tanınan pasaporttan vize istemeyen ülkelerdir. Yoksa yeşil pasaport ya da hususi pasaport olarak tanınan pasaport türünden halihazırda pek çok ülke vize istememektedir. İşte bu ülkelerin arasında en popüler olanları Balkan ülkeleridir. Balkan ülkelerine ek olarak tercih edilmesi mümkün olan daha uzak coğrafyalar da vardır. Bu ülkelerin bazıları tamamen vizesiz prosedür uygularken bazıları ise ücretsiz ya da makul bir ücret karşılığında kapı vizesi uygulaması gerçekleştirmektedir.

Hangi Ülkeler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Etmez?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmeyen ülkelerin başında ilk olarak Sırbistan gelir. Belgrad şehri ile meşhur olan ülkede pek çok insan bulunmak ve bu ülkeyi keşfetmek ister. Buna ek olarak Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Karadağ ve Arnavutluk gelir. Sitemizde bu ülkelere düzenlenen tur fırsatları, kendini kanıtlamış firmalar tarafından organize edildiğinden dolayı son derece popülerdir.

Aynı zamanda KKTC de Türkiye'den vize istemeyen, hatta pasaporta dahi gerek olmayan bir diğer ülkedir. Nihayetinde sitemizde yer alan bir diğer vizesiz ülke turu fırsatı ise Ukrayna'dır. Ukrayna'ya gitmek için de pasaporta gerek yoktur. Ancak KKTC'den farkı, Ukrayna'ya girişlerde nüfus cüzdanı kullanmak mümkün değildir. Yalnızca yeni çipli kimlik kartları ile giriş yapabilmek mümkündür ve bunun için ülkeye girişte bir form doldurulması da şarttır.

Vizesiz Ülkeler Arasında Uzak Coğrafyalar da Var mıdır?

Türkiye'den vize talep etmeyen ülkeler arasında belki de en popüler olanlarından bir tanesi Uzakdoğu'da yer alan Tayland'dır. Bangkok ve Phuket adında iki ayrı muhteşem şehri bünyesinde barındıran Tayland, pek çok turistin de uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Özellikle Phuket Adası eşsiz doğası ile hayli dikkat çekmektedir. Sitemizde yer alan tur fırsatları arasında tercih edilmesi mümkün olan Phuket, tatilcilere unutulmaz anlar vaat etmektedir. Tayland'daki her iki noktaya da Türkiye'nin bayrak taşıyıcı hava yolu firması olan Türk Hava Yolları ile direkt uçmak mümkündür. Yolculuk yaklaşık olarak on saat ile on iki saat arasında sürecektir.

Vizesiz Ülkelere Ne Zaman Gidilmelidir?

Vizesiz ülkeler arasında yer alan Balkanlar'a gitmek adına en uygun zaman yaz ve ilkbahar aylarıdır. Bu sayede Balkanlar'ın keskin soğuğuna maruz kalmadan bölgeyi keşfetmek de son derece kolay olacaktır. KKTC ise yılın her zamanı ziyaret etmek adına uygun bir seçenek olarak tanımlanabilir. Ne de olsa hem güneyde yer alması hem de bir ada ülkesi olmasından dolayı son derece ılıman bir iklime sahiptir. Ancak deniz turizmi için bu ülkeyi tercih etmek isteyenlerin önceliği her daim yaz mevsimi olmalıdır. Ne de olsa ılıman iklimine rağmen KKTC tropikal bir iklime sahip değildir. Ancak kültür gezileri pek tabii dört mevsim kesintisiz olarak KKTC'de icra edilebilecektir. Uzakdoğu ülkeleri için ise daha ziyade yaz ayları tercih edilmelidir. Özellikle Uzakdoğu'daki tropikal bir bölgeye gerçekleştirilen seyahat söz konusu ise yaz aylarında bu seyahatten alınacak haz iki katına çıkacaktır. Zira deniz turizmi mümkün hale gelecektir.

En Güzel Vizesiz Turlar İçin Arayışa Gerek Yok!

Bizler, Tatilfirsatlari.com olarak her daim sizler için en uygun fiyatlı ve en konforlu vizesiz turları organize eden şirketler ile anlaşma sağlayarak bu turları en uygun fiyatları ile sizlere sunan bir aracı firma olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Buna ek olarak vizesiz turlar konusunda yılların vermiş olduğu deneyimden hareketle son derece yüksek bir misafir memnuniyetini hedefleyen firmalar dışında hiçbir firmanın turlarını sizlere sunmuyoruz. Sizler de huzurlu bir vizesiz tatil arayışı içerisindeyseniz doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz.
© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.