kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu

Detaylar

 • 01.04.2019 Tarihi itibariyle Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu  
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Fiyatlar Öğle Yemeği Hariç Fiyatlardır.
 • Fiyatlar kişi başı fiyatlardır.
 • Çocuk indirimleri ile ilgili olarak acenta ile iletişime geçmeniz rica olunur.
 • Tek kişilik konaklama yapacak olan misafirlerin  acenta  ile iletişime geçmeniz rica olunur. 
 • Düşlediğimiz , özlemini çektiğimiz bölgeye hep beraber gidiyoruz…
 • Gidiş-Dönüş Uçaklı 
 • TAMAMEN FARK YARATACAK OTEL KONSEPTİ !
 • HER GECE FARKLI BİR EĞLENCE
 • Tamamen tarih ile iç içe farklı ve uyanmak istemeyeceğiniz bir düş gibi otel konsepti ile alışılagelmişin dışında hem eğlenmeye hem de büyülenmeye hazır mısınız?
 • Ek Hizmet Bedeli Yok!!!
 • Sadece TATİL FIRSATLARI'nda
 • Geç kalmadan yerinizi ayırtın…

Nasıl Yararlanırım

 • Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 09:00 - 19:00 saatleri arasında 0 (850) 228 82 82 nolu telefondan veya İletişim sayfamızdan rezervasyon@tatilfirsatlari.com'dan ulaşabilirsiniz.20 Kasım 2019
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fırsatı satın aldıktan sonra müsaitlik sorulması rezervasyon zorunludur. 0 (850) 222 82 82 rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra, rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Fırsat kodu satın alındıktan sonra en geç 7 içinde rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
 • 3 gün öncesinden iptal ettirilmeyen rezervasyonlarda kuponlar kullandırıldı sayılacaktır.   

Seçeneker


Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 27 Şubat - 01 MartHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 818 TLFiyat: 1.480,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 05 Mart - 08 MartHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 818 TLFiyat: 1.480,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 12 Mart - 15 MartHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 818 TLFiyat: 1.480,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 19 Mart - 22 MartHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 818 TLFiyat: 1.480,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 13 Şubat- 16 ŞubatHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 865 TLFiyat: 1.565,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 6 Şubat - 9 ŞubatHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 865 TLFiyat: 1.565,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 20 Şubat - 23 ŞubatHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 865 TLFiyat: 1.565,00 TL
Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu 30 Ocak - 02 ŞubatHemen Al!
İndirim %36 Kazancınız 934 TLFiyat: 1.690,00 TL
 
HEMEN AL!
1.445 TL
Değeri
2.244 TL
İndirim
%36
Kazanç
799 TL
Bu fırsatı sevdiklerinize
Hediye Edin
Kalan Süre
gün ::

Daha Fazla Bilgi


1.Gün : Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Camii, Erzurum Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camii, Palandöken Dağı, Palandökende Kayak
03:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
03:40 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
04:10 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Sabah saatlerinde belirtilen kalkış noktalarından buluşarak siz değerli misafirlerimizle birlikte İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Pegasus kontuarında uçak bileti check-in işlemlerinin ardından İstanbul - Erzurum seferini yapacak olan Pegasus Havayollarına ait uçağımıza biniş sonrası iki buçuk saatlik keyifli yolculuğun sonrasında Erzurum’a varış. Erzurum ve Kars, Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden biridir. Palandöken'in Sarıkamış’ın eteklerinde kurulu iki şehirde, tarihi yapılarla çevrili şehirler olan Erzurum ve Kars'da keşfedeceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Eğer Erzurum'a ve Kars’a mistik ama konforlu bir seyahat planlıyorsanız sizlerde bize katılın. Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. türküleriyle, kendine has şivesi ve tarihi dokusuyla Erzurum'da dadaşlar diyarında gezimize ilk olarak dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtlarından Çifte Minareli Medrese ile başlıyoruz. 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan süslemeleriyle bu eşsiz mekânı gezip, Çifte Minareli Medrese ile tüm Anadolu’nun en heybetli yapılarından birini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Ardından Üç Kümbetler’e doğru hareket ediyoruz .Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri olan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser olan Erzurum Ulu Camii’yi ziyaret edeceğiz. Dadaşlar diyarının güvenliğini sağlayan Erzurum Kalesi’ni de ziyaret ettikten sonra sonra öğle yemeği için Erzurum’un vazgeçilmez damağı olan meşhur cağ kebabı ve kadayıf dolmasını yemek için restoranımıza doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğini yedikten sonra Erzurum Kongre Milli Mücadele Müzesi’ni gezip oradan Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’ı (Rüstem Paşa Kervansarayı) ziyaret edip alışverişimizi yaptıktan sonra Erzurum Evleri’ne doğru hareket ediyoruz . Ardından Anadolu'daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi ‘ni ve Lalapaşa Camii’yi ziyaret ettikten sonra belirlenen saatte aracımızın yanında toplanıp konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimize varış ve dinlenme.
Not: Dileyen misafirlerimiz Palandöken Kayak merkezinde akşam saatlerinde Gondol ile (Teleferik) ulaşım sağlayıp Palandökende akşam kayak yapabilme ayrıcalığına varabilirler.

Sabah Kahvaltısı : Bölgede Serbest Zaman
Öğlen Yemeği : Aksu Cağ Kebap (Cabbar Usta) (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama : Dedeman Palandöken vb.
Güzergah : Erzurum (50Km)

2.Gün : Erzurum, Doğu Ekspresi, Kars, Aziziye Tabyaları, Nenehatun Anıtı

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Atatürk Evi'ni ziyaret ediyoruz, Atatürk Evi ziyaretinden sonra, 19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla yapılan Aziziye Tabyalarını ve gövdesini Rus askerine karşı siper eden Nenehatun Anıtını ziyaret edip rehberimizden anlatımlarını dinliyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra 14:30 da Doğu Ekspresi ile Kars’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik keyifli tren yolculuğu sonrası kendine özgü mimari tarzını ön plana çıkan tarihi Kars’a varıyoruz . Kars kültürünü yakından tanımamıza vesile olacak Aşıklar Evi ziyareti sonrası konaklama ve akşam yemeği için aracımızla otelimize doğru gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği: Bölgede Serbest Zaman (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Kale Hotel , The Kars Park Hotel vb.
Güzergah: Kars – Erzurum (204 Km)

3.Gün : Ani Harabileri, Çıldır Gölü, Atlı Kızaklarla Çıldır Gölü, Kanlı Tabya (Kafkas Cephesi Müzesi) Fethiye Cami (Alexander Nevsky Kilisesi), Deftardarlık Binası, Valilik Konağı, Ptt Binası, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Kafkas Gecesi

Sabah kahvaltı sonrası Kars gezimizin ilk gününe başlıyoruz.İlk durağımız Unesco Dünya Miras listesine eklenen 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabeleri... Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumundadır. Ani Harabeleri ziyaretlerimizin sonrasında Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü, Ardahan ve Kars il sınırları içerisinde kalan göl, 123 km² alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük tatlı su ve en büyük ikinci gölünü ziyaret ediyoruz. Ve bu ziyaret sonrasında gölün buz tutan yüzeyinde atlı kızaklarlar kayak yapma imkanı buluyoruz.(Ekstra). Çıldır Gölü'ndeki kızak molamız ve serbest zamanımızın sonrasında, Kars'ta, Osmanlı Devleti tarafından doğu sınırlarının korunması için yapılan, Osmanlı-Rus Savaşı'nda bir tabur askerin şehit olması nedeniyle literatüre "Kanlı Tabya" olarak geçen ve restore edilip "Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi" olan Kanlı Tabyayı ziyaret ediyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından, Fethiye Cami, (Alexander Nevsky Kilisesi)’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeği(Ekstra). Öğle yemeğimizin sonrasında, günümüzde halen aktif olarak halka hizmet veren, Defterdarlık Binasını ziyaret ediyoruz. Cumhuriyetin ilanından sonra Kars Valiliği binası olarak kullanılan taşınmaz 1980 yılından sonra restore edilerek Defterdarlık Binası olarak kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde halen Defterdarlık binası olarak kullanılmakta olan bu bina ve Ptt binasını ziyaret ediyoruz. Ardından, 12 Havariler Kilisesini görmek için yola çıkıyoruz. 12 Havariler Kilisesi merkezi planlı olup dört yonca yaprağını andıran, ama sonrasında bölgenin 1918 yılında Türk hakimiyetine girmesinden sonra cami olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi(Kümbbet Camii)’ni rehberimizin anlatımlarıyla ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaret sonrası Kars Kalesi görüp, konaklama için aracımızla otelimize doğru gidiyoruz.

Kafkas Gecesi ; (Extra 100 TL) Kafkas Dans Showları, ve Asırlık Aşık atışmalarına şahit olacağınız Kafkas gecesine gidiyoruz, Didme Kaz, Pilav, Turşu, Salata, Yöresel Tatlı, Yöresel Çorba, Yoğurt, Hoşaf, Çeçil Peyniri, Çiğ Köfte, Su, Kafkas Gösterisi, Aşık Atışması, Canlı Müzik ve Eğlence.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği: Atalay’ın Yeri Restaurantta Yöresel Yemekler.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Kafkas Gecesinde EKSTRA Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Kale Hotel , The Kars Park Hotel vb.
Güzergah: Kars – Çıldır Gölü (65Km)

4.Gün: Ebu- l Hasan Harakani Türbesi, Tarihi Evliya Camii, Sarıkamış Şehitlik Anıtı, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Opsidiyen Taşı Alışveriş Molası, Tarihi Taş Köprü, Sarıkamış Kayak Tesislerinde Serbest zaman, Erzurum, İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Selçukluların Anadolu’ya girişini kolaylaştırmak için yola koyulan ve 1033 yılında Kars’ta bulunan Yahniler dağında düşmana karşı savaşırken şehit düşen Ebu-l Hasan Hasan-ı Harakani Hazretleri’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Tarihi Evliya Camii, Sarıkamış Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Şehitlik Anıtı ziyareti sonrasında öğle yemeği(Ekstra) için Sini Restoranda doğru yola çıkıyoruz.Öğle yemeği sonrası Katerina Av Köşkünü ziyaret ediyor ve fotoğraflıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Kars’ın, meşhur taşlarından Opsidiyen taşı ve Kars’ın yöresel ürünleri için alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Bölgenin olmazsa olmazı Sarıkamış kayak tesislerine gidip kısa bir serbest zamanın ardından, Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz . Erzurum Havaalanı transferi sonrasında . İki buçuk saatlik keyifli bir yolculuğun ardından İstanbul’a varış. Bir sonraki SSCTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Sini Restaurantta Meşhur Kaz Eti Menü Olarak Alınacaktır.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Bölgede Serbest Zaman(EKSTRA)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul SAW - Erzurum Havalimanı Pegasus Havayolları ile Ekonomik Sınıf Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Gidiş Dönüş Transfer Hizmeti
- Erzurum,Kars Arası Doğu Ekspresi Tren Bileti
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- Otellerde 2 Akşam Yemeği
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Otopark Ücretleri
- Havaalanı Gidiş-Dönüş Transfer Hizmetleri
- Tüm Çevre Gezileri
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Kafkas Gecesi
- Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
- Extra Belirtilen Organizasyonlar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
TATİLFIRSATLARI

15 Yıllık Tecrübe... Kocatepe Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:22/3 Kızılay
Çankaya Ankara

Telefon : 08502288282


erken-rezervasyon-gap-turlari
Bizi Takip Edin
© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.