kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Ramazan Bayramı Thy İle Gaziantep Adıyaman Mardin Urfa Turu

Detaylar

- Ramazan Bayramı Özel Thy İle Gaziantep Adıyaman Mardin Urfa Turu 
- Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
- Fiyatlar Kişibaşı Fiyatlardır.
- Tek kişilik konaklama yapacak olan misafirlerin  acenta  ile iletişime geçmeniz rica olunur.
- Tamamen tarih ile iç içe Farklı ve uyanmak istemeyeceğiniz bir düş gibi otel konsepti ile alışılagelmişin dışında hem eğlenmeye hem de büyülenmeye hazır mısınız?
- Geç kalmadan yerinizi ayırtın…

Nasıl Yararlanırım

- Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 09:00 - 19:00 saatleri arasında 0 (850) 228 82 82 nolu telefondan veya İletişim sayfamızdan rezervasyon@tatilfirsatlari.com'a ulaşabilirsiniz.
- Kupon Son Kullanım Tarihi: 3 Haziran 2019
- Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
- Fırsatı satın aldıktan sonra rezervasyon zorunludur. 0 (850) 228 82 82 rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra, rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
- Fırsat kodu satın alındıktan sonra en geç 7 içinde rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
- 3 gün öncesinden iptal ettirilmeyen rezervasyonlarda kuponlar kullandırıldı sayılacaktır.  
 
HEMEN AL!
1.640 TL
Değeri
2.579 TL
İndirim
%36
Kazanç
939 TL
Bu fırsatı sevdiklerinize
Hediye Edin
Kalan Süre
gün ::

Daha Fazla Bilgi


1.GÜN İSTANBUL - GAZİANTEP - ZEUGMA MÜZESİ -  BAKIRCILAR ÇARŞISI - BİRECİK - HALFETİ TEKNE - ADIYAMAN

06.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi ,
06.20 Mecidiyeköy Trump Avm Önü ,
06.45 Merter Migros Önünden

Misafirlerimizi transfer aracımız ile alıp İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra TK2224 THY tarifeli 08:50 uçağıyla yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Gaziantep Havalimanına iniyoruz. Doya doya yaşanacak bir Antep turumuzda ; Bakırcılar Çarşısı, Hz. Musa’nın yeğeni Hz. Yuşa Türbesi, Yemeniciler Arastası ve Almacı Pazarı’nı gördükten sonra Türkmen Ağası ve Sancak Beyi Mustafa Ağa Bin Yusuf tarafından, Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla 1635-1638 yılları arasında yaptırılmış Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içerek zamanda yolculuk yapıyoruz. Çarşılarda vereceğimiz serbest zamanın ardından baraj suları altında kalan Belkıs Ören Yeri’nde Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yunan Roma Mitolojisinin konu edildiği eşsiz güzellikteki mozaikleri gezerken başka bir diyara yolculuk yapıyoruz. Arkeoloji ve mozaik gezisi sonrası,  Birecik istikametine ilerliyoruz. Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Kral Kızı Mağarası, Rum Kale ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altında kalan Cami ve minaresini görüp tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Otobüsümüze binip sayıları geçtiğimiz yıllarda 11’e kadar düşen, sadece Fas ve Birecik’te bulunan, Mısır’da kutsal İbis kuşu olarak bilinen Kelaynak Kuşları Üretme Çiftliğinde yeryüzünde kalan son göçmen Kelaynaklar hakkında bilgi alıyoruz. Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Adıyaman'daki otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Gaziantep'te bölgede serbest zaman. Tur Ücretine Dahil Değildir.( Ekstra)
Öğle Yemeği: Gaziantep’te Serbest zamanda Öğle Yemeği. Tur Ücretine Dahil Değildir.
Akşam Yemeği: Akşam Yemeği otelimizde Açık Büfe veya Set Menü olarak alınacak olup Tur Ücretine Dahildir. 
Konaklama: Antiachos Otel, İsias Otel  vb. / Adıyaman

2.GÜN ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI - MİDYAT - MOR GABRİEL KLİSESİ -  MARDİN - ULU CAMİ - KASIMİYE MEDRESESİ

Sabah erken uyandırma sonrasında, Nemrut Gündoğumunun seyri için, Kahta’ya ulaşıp bölgede bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia (panoramik) gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsüne kapılıyoruz. Doğu Terası Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Sunağı’nı  görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra  güneşin muhteşem doğuşunu seyrediyoruz. Bu esnada Kommagene Kralı I. AntiochosEpiphanes’e ait şu vasiyeti hatırlıyoruz:  
“Doğum günüm her ay ve yıl kutlanıp, bayram günü olacak, bu günlerde baş rahip, tanrılar ve benim için kendisine benim ve kanunların cömertçe verdiği Pers kılığına bürünerek hepimizin üzerine altın çelenkler koyacak. Hepimiz için bol bol kokular yakacak ve gereğince kurbanlar kesecek, kutsal sofraları en güzel yemekler ve şaraplarla donatacak. Buraya toplanan ulusum, bol bol yiyip bayram edecek”.
Güneşin doğuşu sonrası otelimize ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısı ve  günün diğer gezilecek programları için Adıyaman'dan hareket ile öğlen saatlerinde Midyat'a ulaşıyoruz. Öğlen yemeği. Öğlen yemeğinin ardından,  Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Mardin'de ilk durağımız, Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin Bölgesinin kalbi konumundaki Mor Gabriel Manastırı'na gidiyoruz. Manastır meşe ağaçları ile örtülü tepe noktalarının birinde 1600 yıllık tarihi ile gelen misafirleri büyüleyerek karşılıyor. Süryani Kilisesi tarafından “İkinci Kudüs” olarak ilan edilen  Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Manastır ziyaretimizin sonrasında, Midyat’ın yaşam biçimi ve kültürel zenginliğini taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi'ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında Mezopotamya’nın orta yerinde şehadet parmağı gibi göğe yükselen Gündüz Seyranlık Gece Gerdanlık olan Mardin' i keşfetmeye başlıyoruz. Mardin' de  Artuklu dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin' in sembolü olan Mardin Ulu Cami' yi ziyaret ediyoruz. Dar sokaklar arasında gezerken Abbaraları görüp muhteşem manzaralar yakalıyoruz. PTT Evi, Şehidiye Cami' yi gördükten sonra Mardin’de yapımına Artuklu dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kası döneminde tamamlanmış Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip Çarşılardaki serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde bölgedeki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin’de yöresel menü Olarak Alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Yay Grand Otel, Büyük Mardin Otel vb. / Mardin 

3.GÜN  GÖBEKLİTEPE - BALIKLI GÖL - URFA SIRA GECESİ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası ardından Dünyanın orijinal hâliyle günümüze kalmış en eski tapınağı, “İnsanlık Mirası” kavramının adeta ete kemiğe büründüğü, 1986’da bulunan ve Dünya’nın Tarihi’ni değiştiren Göbekli Tepe’ye ulaşarak 12bin yıl öncesi Tapınakları görüyoruz. Burada rehberimizin bilgilendirici anlatımının ardından,Şanlıurfa’da İbrahim peygamberin ateşe fırlatıldığı mancınık ve düştüğü Balıklı Gölü görüyoruz. Şanlıurfa Kalesi’ni panoramik görüp fotoğrafladıktan sonra, İbrahim peygamber makamı, Ayn-ı Zeliha gölü gezilerini yapıyoruz. Tarihi çarşıları gezip alışveriş imkanı buluyoruz. Gümrük Han’da yorgunluk kahvemizi içiyoruz. Kahve molamızın ardından Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Sıra gecesi ve akşam yemeği için hazırlıklarımız yapıp otelden ayrılıyoruz. Urfa’nın meşhur sıra gecesinde ikramlar eşliğinde eğlencenin tadına varıyoruz.
Sıra Gecesi: Çiğ Köfte, Mırra,Sınırsız Ayran,Sınırsız Çay,Sınırsız Su+ Sınırsız Eğlence  90 TL

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin’de yöresel menü Olarak Alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklama Oda Kahvaltı Olup. Sıra Gecesini ekstra satın alan misafirlerimiz için Akşam Yemeği Set Menü Olarak  Sıra Gecesinin Ücretine Dahildir.
Konaklama: Nevali Otel, Güven Otel vb.

4.GÜN  HARRAN - ŞANLIURFA - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Harran’a gidiyoruz. Harran Şehrinin ortasında Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da Emeviler döneminde kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Yöresel kıyafetler giyip fotoğraflar çektikten sonra , İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 16.40' THY'nin Şanlıurfa - İstanbul seferini gerçekleştirecek uçağımız için Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. Check-İn  işlemlerimizin ardından 1.5 saatlik keyifli yolculuğumuz ile birlikte İstanbul'a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen transfer aracımıza binerek siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarımıza bir sonraki SSCTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı:  Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest zaman olarak alınacaktır.(EKSTRA)

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları ; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır) 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- İstanbul Havaalanından Gaziantep Havalimanına THY İle Gidiş - Şanlıurfa Dönüş   Uçak Bileti
- Otellerde 3 gece Konaklama
- Otellerde 2 Akşam Yemeği
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Nemrut Dağı Minibüs Ulaşımı
- Halfeti Tekne Turu
- Otopark Ücretleri 
- Tüm Çevre Gezileri 
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- İstanbul Havalimanı Transferi
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Nemrut Dağı Giriş Ücreti (20 TL)
- Nemrut Shuttle Ücreti (5 TL)
- 1 Akşam Yemeği
- Sıra Gecesi
- Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar 
- Extra Belirtilen Organizasyonlar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ BİLGİLER

Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda SSCTur misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden SSC Tur sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SSCTur kesinlikle sorumlu değildir.  Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır. Otelllerden çıkış saatleri de tur rehberinin belirleyeceği program dahilindedir.  Otellerde standart uygulanan Giriş - Çıkış saatleri Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Rehberiniz tarafından bir gün öncesinden saati bildirilecektir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil  olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır.  Aynı tarihteki Paket Turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir.  Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz.  

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri Ssc Tur  ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 22/02/2019 tarihinde hazırlanmıştır.

MÜZE KART BİLGİSİ

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Ofislerimizden veya Kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile Müze Kart 70 TL ücret karşılığında alınabilir
TATİLFIRSATLARI

15 Yıllık Tecrübe... Kocatepe Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:22/3 Kızılay
Çankaya Ankara

Telefon : 08502288282


© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.