kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Kıbrıs Otel FırsatlarıKıbrıs Otelleri

Kıbrıs Otelleri Fırsatları ile Kıbrıs turlarımızı inceleyebilir ve Kıbrıs Otelleri fırsatlarını online olarak satın alabilirsiniz.

Kıbrıs Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs muhteşem doğası, altın kumlu plajları ve tarihi dokusu ile ilgi çekmektedir. Kıbrıs’ı sadece plaj ve denizden ibaret görmek haksızlık olur. Adanın en batısındaki Petro Tou Limnidi Kayalığı ile en doğusundaki Karpaz Yarımadası’nın Zafer Burnu arasındaki doğal güzellikler görülmeye değerdir.

Kıbrı'ta Gezilecek Yerler

Girne katedralden bozma camileri ve Osmanlı mimarisinin izleriyle, Güzelyurt yeşil doğası ve anıt zeytinlikleri ile, Lefkoşa Venedik tarihinin izleriyle, Gazimağusa ortaçağ gotik mimarisiyle gezilmesi gereken yerlerdendir.

Girne

Mitolojide Akdeniz’in şımarık kızı olarak adlandırılmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın Las Vegas’ı aratmayan kumar cennetidir. Yat limanındaki sıralı restoranlar, kafeler ve barlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

Girne’de, Yat Limanı, Arhangelos Kilise ve Müzesi, Girne Kalesi, St. George Kilisesi, Batık Gemi Müzesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi, Buffavento Kalesi ziyaret edilmelidir.

Gazimağusa

Gazimağusa Ortaçağ mimarisinin en güzel şekilde izlenebileceği Kıbrıs şehirlerindendir. Kıbrıs adasının güneydoğusunda yer alan küçük bir kenttir.

Gazimağusa’da Venedik surları, St. Nicholas Katedrali (Lala Mustafa Paşa Cami), Othello Kalesi, Venedik Kraliyet Sarayı, St. Francis Manastırı, St. George Kilisesi ve Roma dönemini yansıtan Salamis Antik Kenti ziyaret edilmelidir.

Lefkoşa

Kıbrıs adasının tam ortasında yer alan Kuzey Kıbrıs’ın en büyük şehri ve başkentidir. Dünya’nın bölünmüş tek şehri olan Lefkoşa, kültür, sanayi, ulaşım ve ticaret merkezidir. Ortasında yer alan Yeşil Hat’ta Birleşmiş Milletler askerleri, güneyde Rumlar, kuzeyde Türkler bulunmaktadır.
Lefkoşa’da Girne Kapısı, Büyük Han ve St. Sophia Katedrali (Selimiye Cami) gezilecek yerlerdendir.

Kıbrıs Yemekleri

Kıbrıs’ın en bilinen gıdası hellim peyniridir. Magarina Bulli adı verilen Kıbrıs’a özgü tavuklu makarna, Şeftali Kebabı, tavşan eti ile yapılan Lalangı, Hırsız Kebabı, Molehiya, Kolakas ve Pirohu Kıbrıs’ın önemli yemeklerindendir. Gullurikya adı verilen keçi boynuzu pekmezinde pişirilen tatlı da Kıbrıs mutfağına özgüdür. Çok eski zamanlardan beri eve gelen misafirlere Ceviz Macunu ikram edilir.

Kıbrıs’ta Alışveriş

Kıbrıs’tan dönerken yanınıza almayı unutmayacağınız en önemli şey Hellim Peynirdir. Marketlerde, hediyelik eşya dükkanlarında rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca içkiler Türkiye’dekinin 3’te 1’i fiyatına satılmaktadır. Kıbrıs’a özgü bir içki türü olan Zivaniye’yi almanız da tavsiye edilir.

Kıbrıs Casinoları

Bütün beş yıldızlı Kıbrıs Otelleri kendi kumarhanesine sahiptir. 25 yaşından küçükler bu kumarhanelere girememektedir. Kumarhanelerde yeme içme için ekstra bir ücret alınmamaktadır. Ayrıca Kıbrıs’lı Türkler bu kumarhanelerden faydalanamamaktadır.

Pasaport ve Vize Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları nüfus cüzdanları ile giriş yapabilmektedir. Diğer kimlik belgeleri ile giriş yapılamamaktadır. 18 yaş altı kişiler annesi ile seyahat ediyorsa babasının, babası ile seyahat ediyorsa annesinin muvafakat namesi istenmektedir. Eğer başka biri ile gidiyorsa hem anne hem de babasının muvafakat namesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca pasaportla çıkış yapmak isteyenlerin 15 TL çıkış harcı ödemesi gerekmektedir.

En Uygun Kıbrıs Otelleri Fırsatları Bizde!

Deniz, kum ve güneş ile beraber eğlencenin de tadına varacağınız uçakla ulaşım dahil Kıbrıs otelleri fırsatları ile sizi Akdeniz’in incisi Kıbrıs’a davet ediyoruz. Bütçenizi dert etmeyin. En uygun fiyatlar Tatilfirsatlari.com ‘da sizleri bekliyor. Sizler de üst kısımda yer alan Kıbrıs otelleri fırsatlarımızı inceleyebilir, sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz. Fırsat kuponunuzu aldıktan sonra İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Hatay ve Gaziantep’ten her gün kalkan uçaklarımızla turlarımıza katılabilirsiniz.

Güzel bir tatil için Kıbrıs Otelleri sizi çağırıyor. Siz de Tatilfirsatlari.com ayrıcalığıyla Kıbrıs’ı keşfedin.
© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.