SÜRE
KATEGORİLER
TOPLAM FİYAT

Nevşehir Kapadokya Turları

Günümüzün Kapadokya’sı bir dönemlerin Katpatuka’sı olarak bilinmektedir. Bölgede, yeraltı şehirleri, vadiler, kiliseler, oyma taşlar içerisindeki yaşam alanları gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Acentemiz ile yapacağınız Kapadokya gezisinde Göreme, Ürgüp, Avanos bölgelerinin tamamını gezebilirsiniz. En popüler yerler arasında, Ihlara Vadisi, Derinkuyu yeraltı şehri, Kaymaklı yeraltı şehri, pers kültüründe Güzel atlar ülkesi olarak bilinen Kapadokya bölgesinde, M.Ö 5. Yüzyıl yerleşim yerleri bulunmaktadır. Nevşehir bölgesinde bulunan Kapadokya, Hasandağı ve Güllü dağ yanardağlarının küllerinden oluşmuş bir bölgedir. Binlerce yıl rüzgarlar tarafından aşındırılarak, şekillendirilmiş taşlardan oluşmaktadır. Bu şekiller bölgeye ayrı bir güzellik ve özellik katmaktadır.

Kapadokya Gezi Turları

Kapadokya gezisi öncesinden bütçenizi ayarlamalısınız ve acentemiz ile irtibata geçerek, kendinize uygun tur takvimini ayarlayabilirsiniz. Turlarımız ile bölgeye ait tüm tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görebilir, hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz. Bütçe durumunuza göre düzenlenen balon turlarına katılabilirsiniz. Ihlara vadisi, yer altı şehirleri, tüm vadileri, peri bacalarını gezerek, görsel güzellikleri kaydedebilirsiniz. Gezi bölgelerinde bulunan sokak tezgahlarından hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz. Kapadokya gezilerinizi yapabilmeniz için kendinize ortalama bir hafta zaman ayırmanız bölgeyi rahat gezebilmeniz için yeterli gelecektir.

Kapadokya'da Gezilecek Bazı Yerler

Kapadokya bölgesinde gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Daha doğrusu bölgenin tamamı gezip görülecek özelliklerde yerlerdir. Keyifli bir gezi için, acentemizin rehberli turlarına katılabilirsiniz. Kapadokya bölgesinde başlıca, Uçhisar, Göreme, Ürgüp, Avanos, Zelve, üç kardeş, Derinkuyu, kaymaklı, ıhlara, yeraltı şehirleri görülmesi gereken yerlerdir. Peri bacalarını gezmek istiyorsanız, en iyi bölge Göreme bölgesidir. Peribacalarının en iyi göründüğü bir yerdir. Uç hisara çıkarak tüm bölgeyi kuş bakışı seyredebilirsiniz. Tüm vadilerde taşlar içerisine oyularak yapılmış çok sayıda kilise, evler bulunmaktadır. Tamamını fırsatlardan yararlanarak keyifle gezip görebilirsiniz.

Kapadokya Yeraltı Şehirleri

M.Ö 5. Yüzyıl döneminde bölgede yaşayan insanların, yamaçların içleri oyulmak suretiyle, birden fazla katlı olarak yapılmış ev olarak ve farklı amaçlar için kullanılmış yaşam alanları, yer altı şehirleri bulunmaktadır. Bölge volkanik kayalardan oluştuğu için, taşların işlenmesi kolay olmaktadır. Bölgenin en büyük ve bilinen yer altı şehirleri arasında, Derinkuyu yeraltı şehri, Kaymaklı yeraltı şehri, özlüce yeraltı şehri, özkonak yeraltı şehri gibi çok fazla yeraltı şehri bulunmaktadır. Hepsi birbirinden farklıdır ve görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Kaymaklı yeraltı şehrinin 8 katlı olduğu ve binlerce kişiyi barındırabilecek özellikle olduğu bilinmektedir. Günümüzde yeraltı şehirlerinin büyük bir bölümü ziyarete henüz açılamamış ve kapalı olarak durmaktadır.

Kapadokya Tur Fırsatları

İnsanlar merak ettikleri bölgeleri görmek, o bölgenin coğrafi yapısı, tarihi dokusu, yaşam biçimi gibi tüm özellikleri hakkında bilgi görmek istemektedirler. Firmamız sizlereKapadokya bölgesine tur düzenleyen tüm firmaların en uygun tur fiyatları ile fırsatlar oluşturur ve bu fırsatlardan yararlanmanızı sağlar. Tatilfirsatlari.com ülke genelinde, farkı illerden düzenlenen tüm turları fırsat mantığı ile sizlere sunmaktadır. Tarihi yerler ve coğrafi güzellikleri bulunan bölgelerin gezilerini fırsatlar sayesinde yakalayabilirsiniz. Kapadokya tur fırsatlarını en uygun fiyatlara üst kısımdaki tur programlarından sizelere uygun olanını seçerek online olarak satın alabilirsiniz.