kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Bursa OtelleriBursa Otelleri

Doğal güzellikleri ve gezmekle bitmeyecek kadar çok tarihi eser ve bölgeleri ile Bursa, dünyada oldukça tanınmış turistik illerimiz arasında bulunmaktadır. Kültürel, spor, tarihi ve tatil gibi birçok maksatla şehre gelenleri, üst düzey konforu ve hizmetleri ile birbirinden güzel Bursa otelleri misafir etmektedir.

Bursa Hakkında Genel Bilgi

Şehzadeler şehri olarak tanınan Bursa, ülkemizin dördüncü büyük şehridir. Osmanlı imparatorluğuna başkentlik de yapan şehrin tarihi MÖ 4000 gibi çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bursa, dünya yaşanabilir şehirler listesine 2016 yılında 28 inci, Türkiye sıralamasında ise ilk sırada yer almıştır. Marmara bölgesinde bulunan şehrin Marmara denizine de kıyısı bulunmaktadır. Tarihi eserlerin çokluğu ile tanınan Bursa'da, bu eserlerin çoğu halen sapasağlam ayakta durmaktadır. Tarihi dokusunun yanı sıra doğa güzellikleri ve kültürel yapısı ile de çok misafir çeken şehir, özellikle kış sporu konusunda dünyadaki profesyonel sporcuların da akınına uğramaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi

Kış turizminde dünyanın en popüler bölgeleri arasında üst sıralarda bulunan Uludağ kayak merkezi, birçok kayak pistine sahiptir ve en uzunu ise 2750 metredir. Uluslararası standartların da üzerinde tesis ve imkanlara sahip olan kayak merkezi, profesyonel kayakçıların yanı sıra amatör sporcular için de pistlere sahiptir. Oksijen deposu ormanlara ve tertemiz bir hava ile olağanüstü manzaraya sahip olan kayak merkezi, yaz aylarında da sıcaktan bunalanlar için ideal bir serinleme ve dinlenme mekanı olmaktadır.

Türk İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese)

Yeşil medrese Osmanlı imparatorluğunun ilk medreselerindendir. 1424 yılında (10 yılda yapılmış) tamamlanan medrese, Selçuklu mimari özelliklerini de taşımaktadır. Türk İslam eserleri müzesine dönüştürülen medresede; 13 ile 20nci yüzyıl arasındaki Selçuklu ve Osmanlı döneminin seramik ve çini eserleri ile ahşap oyma ve kakma eserleri bulunmaktadır. Medresede ayrıca, altın ve gümüş sikkeler ile hamam odaları ile ilgili tarihi malzemeler ve dini eserlerle de çok zengin bir koleksiyona sahiptir.

Ulu Cami

3166 metrekareye yakın iç alanı ile şehrin sembolü olan Ulu cami, 1399 yılında yapılmış olmasına rağmen bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. İçinde güneş ve galaksi sistemlerinin tasvir edildiği de iddia edilen camideki süsleme ve hat sanatının en güzel örnekleri bulunmaktadır.

Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri

Tophane mevkiinde bulunan Bizans manastırındaki Osman gazi ve Orhan gazi türbeleri aynı bahçe içinde bulunuyor, burada ayrıca yıldırım Bayezid gibi birçok padişahın çocuklarına ait 15 adet sanduka da yer alıyor.

Bursa'da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bursa denilince, yemek olarak akla ilk olarak şehirle özdeşleşen İskender kebabı gelmektedir. Şehre sırf bu kebabı orijinal ve tarihi çok eski zamanlara dayanan mekanlarda yemek için gelenler mevcuttur. Cantık ve tahinli pidesi de çok rağbet gören ilde meşhur kestane şekerinin de tadına bakılmadan, hatta hediyelik olarak alınmadan dönülmemelidir.

Eğlence Hayatı ve Alışveriş

Bursa çeşitli konser ve performansların sunulduğu bar ve kafelerle dolu canlı bir gece eğlence hayatına sahiptir. Ayrıca şehirde nerede ise her ay bir adet yerel ve ulusal festivaller de düzenlenmektedir. Dünyaca ünlü Bursa havlu ve kumaşları ile antika ve ahşap oyma eşyaların alınabileceği kapalı çarşı ve hanlar ile çarşılar mevcuttur.

En Ekonomik Bursa Otelleri Fırsatları Yalnızca Bizde!

Bursa ilinin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için şehre geleceklere Tatilfirsatlari.com olarak en konforlu ve en ucuz Bursa otelleri fırsatlarını sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz bütçenize uygun ve her türlü olanağın bulunduğu birbirinden güzel otellerde konaklama imkanına, sitemizi inceleyerek kolayca sahip olabilirsiniz. Kayak yapmak ve muhteşem manzara eşliğinde konaklamak istiyorsanız Uludağ kayak merkezindeki otel seçeneklerimizi de inceleyebilirsiniz.
© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.