kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Ankara Çıkışlı Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu

Detaylar

 • 01.04.2019 Tarihi itibariyle Ankara Çıkışlı Uçak ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Kars Turu  
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Fiyatlar Öğle Yemeği Hariç Fiyatlardır.
 • Fiyatlar kişi başı fiyatlardır.
 • Çocuk indirimleri ile ilgili olarak acenta ile iletişime geçmeniz rica olunur.
 • Tek kişilik konaklama yapacak olan misafirlerin  acenta  ile iletişime geçmeniz rica olunur. 
 • Düşlediğimiz , özlemini çektiğimiz bölgeye hep beraber gidiyoruz…
 • Gidiş-Dönüş Uçaklı 
 • TAMAMEN FARK YARATACAK OTEL KONSEPTİ !
 • HER GECE FARKLI BİR EĞLENCE
 • Tamamen tarih ile iç içe farklı ve uyanmak istemeyeceğiniz bir düş gibi otel konsepti ile alışılagelmişin dışında hem eğlenmeye hem de büyülenmeye hazır mısınız?
 • Ek Hizmet Bedeli Yok!!!
 • Sadece TATİL FIRSATLARI'nda
 • Geç kalmadan yerinizi ayırtın…

Nasıl Yararlanırım

 • Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 09:00 - 19:00 saatleri arasında 0 (850) 228 82 82 nolu telefondan veya İletişim sayfamızdan rezervasyon@tatilfirsatlari.com'dan ulaşabilirsiniz.20 Kasım 2019
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fırsatı satın aldıktan sonra müsaitlik sorulması rezervasyon zorunludur. 0 (850) 222 82 82 rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra, rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Fırsat kodu satın alındıktan sonra en geç 7 içinde rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
 • 3 gün öncesinden iptal ettirilmeyen rezervasyonlarda kuponlar kullandırıldı sayılacaktır.   
 
HEMEN AL!
1.590 TL
Değeri
2.469 TL
İndirim
%36
Kazanç
879 TL
Bu fırsatı sevdiklerinize
Hediye Edin
Kalan Süre
gün ::

Daha Fazla Bilgi


1.Gün : Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Camii, Erzurum Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camii, Palandöken Dağı, Palandökende Kayak

Sabah 07.00 saatlerinde siz değerli misafirlerimizle birlikte Ankara Esenboğa Havaalanında buluşuyoruz.TK 7070 Sabah 09.10 Anadolu Jet uçağına biniş yapmak adına Anadolu Jet kontuarında check-in işlemlerinin ardından Ankara-Erzurum seferini yapacak olan Anadolu Jet Havayollarına ait uçağımıza biniş yapıyoruz ve bir buçuk saatlik keyifli yolculuğun sonrasında Erzurum’a varış. Erzurum ve Kars, Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden biri. Palandöken'in Sarıkamış’ın eteklerinde kurulu iki şehirde, tarihi yapılarla çevrili şehirler olan Erzurum ve Kars'da keşfedeceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Eğer Erzurum'a ve Kars’a mistik ama konforlu bir seyahat planlıyorsanız sizlerde bize katılın. Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. Türküleriye, kendine has şivesi ve tarihi dokusuyla Erzurum'da dadaşlar diyarında gezimize ilk olarak Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtlarından Çifte Minareli Medrese ile başlatıyoruz . 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan süslemeleriyle bu eşsiz mekânı gezip, Çifte Minareli Medrese ile tüm Anadolu’nun en heybetli yapılarından birini görme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Ardından Üç Kümbetler’e doğru hareket ediyoruz .Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri olan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser olan Erzurum Ulu Camii’yi ziyaret edeceğiz. Dadaşlar diyarının güvenliğini sağlayan Erzurum Kalesi’ni de ziyaret ettikten sonra sonra öğle yemeği için Erzurum’un vazgeçilmez damağı olan meşhur cağ kebabı ve kadayıf dolmasını yemek için restorantımıza doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğini yedikten sonra Erzurum Kongre Milli Mücadele Müzesi’ni gezip oradan Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’ı (Rüstem Paşa Kervansarayı) ziyaret edip alışverişimizi yaptıktan sonra Erzurum Evleri’ne doğru hareket ediyoruz . Ardından Anadolu'daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi ‘ni ve Lalapaşa Camii’yi ziyaret ettikten sonra belirlenen saatte aracımızın yanında toplanıp konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Not: Dileyen misafirlerimiz Palandöken Kayak merkezinde akşam saatlerinde Gondol ile (Teleferik) ulaşım sağlayıp Palandökende akşam kayak yapabilme ayrıcalığına varabilirler.

Sabah Kahvaltısı : Bölgede Serbest Zaman.
Öğlen Yemeği : Aksu Cağ Kebap (Cabbar Usta) Öğle Yemeği (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama : Dedeman Palandöken vb.
Güzergah : Erzurum (50Km)

2.Gün : Erzurum, Doğu Ekspresi, Kars, Aziziye Tabyaları, Nenehatun Anıtı

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Atatürk Evi'ni ziyaret ediyoruz, Atatürk Evi ziyaretinden sonra, 19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla yapılan Aziziye Tabyalarını ve gövdesini Rus askerine karşı siper eden Nenehatun Anıtını ziyaret edip rehberimizden anlatımlarını dinliyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra 14:30 da Doğu Ekspresi ile Kars’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik keyifli tren yolculuğu sonrası kendine özgü mimari tarzını ön plana çıkan tarihi Kars’a varıyoruz . Kars kültürünü yakından tanımamıza vesile olacak Aşıklar Evi ziyareti sonrası konaklama ve akşam yemeği için aracımızla otelimize doğru gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği: Bölgede Serbest Zaman (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Kale Hotel , The Kars Park Hotel vb.
Güzergah: Kars – Erzurum (204 Km)

3.Gün : Ani Harabileri, Atlı Kızaklarla Çıldır Gölü , Kanlı Tabya (Kafkas Cephesi Müzesi), Fethiye Camii(Alexander Nevsky Kilisesi), Deftedarlık Binası, Valilik Konağı, Ptt Konağı, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Kafkas GecesiEmir Manuçehr Camii, Kafkas Gecesi

Sabah kahvaltı sonrası Kars gezimizin ilk gününe başlıyoruz.İlk durağımız Unesco Dünya Miras listesine eklenen 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabeleri... Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumundadır. Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Cami’nin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli kilise,Resimli Kilise,Büyük Katedral (Fethiye Camii),Surlar, Aslanlı Kapı, Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabeleri’ndeki gezimizi sonlandırıyor ve kış aylarında buz tutması ile bilinen ve üzerinde atlı kızak turları yapılabilen Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Çıldır Gölü’nde balıkçıların Sarı Balık (sazan) olarak adlandırdıkları balıkları avlamak için, buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme imkanı bulabileceğimiz bu keyifli noktada atların çektiği kızaklarla Çıldır Gölü’nün üzerinde kızakla kısa bir tur atma keyfini yaşamayı da ihmal etmiyoruz. Kızak turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Kafkas Gecesi ; (Extra 100 TL) Kafkas Dans Showları, ve Asırlık Aşık atışmalarına şahit olacağınız Kafkas gecesine gidiyoruz, Didme Kaz, Pilav, Turşu, Salata, Yöresel Tatlı, Yöresel Çorba, Yoğurt, Hoşaf, Çeçil Peyniri, Çiğ Köfte, Su, Kafkas Gösterisi, Aşık Atışması, Canlı Müzik ve Eğlence.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğlen Yemeği: Atalay’ın Yeri Restaurantta Yöresel Yemekler.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Kafkas Gecesinde EKSTRA Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Kale Hotel , The Kars Park Hotel vb.
Güzergah: Kars – Çıldır Gölü (65Km)

4.Gün:Ebu- l Hasan Harakani Türbesi, Tarihi Evliya Camii, Sarıkamış Şehitlik Anıtı, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Opsidiyen Taşı Alışveriş Molası, Tarihi Taş Köprü, Sarıkamış Kayak Tesislerinde Serbest zaman, Erzurum, Ankara

Sabah kahvaltı sonrası şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Selçukluların Anadolu’ya girişini kolaylaştırmak için yola koyulan ve 1033 yılında Kars’ta bulunan Yahniler dağında düşmana karşı savaşırken şehit düşen Ebu-l Hasan Hasan-ı Harakani Hazretleri’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Tarihi Evliya Camii, Sarıkamış Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Şehitlik Anıtı ziyareti sonrasında öğle yemeği(Ekstra) için Sini Restoranda doğru yola çıkıyoruz.Öğle yemeği sonrası Katerina Av Köşkünü ziyaret ediyor ve fotoğraflıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Kars’ın, meşhur taşlarından Opsidiyen taşı ve Kars’ın yöresel ürünleri için alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Bölgenin olmazsa olmazı Sarıkamış kayak tesislerine gidip kısa bir serbest zamanın ardından, Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz . Erzurum Havaalanı transferi sonrasında .Bir sonraki SSCTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Sini Restaurantta Meşhur Kaz Eti Menü Olarak Alınacaktır.(EKSTRA)
Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur.
Akşam Yemeği: Bölgede Serbest Zaman(EKSTRA)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Esenboğa - Erzurum Havalimanı Anadolu Jet ile Ekonomi Sınıfı Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
- Erzurum,Kars arası Doğu Ekspresi Tren Bileti
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- Otellerde 2 Akşam Yemeği
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Otopark Ücretleri
- Tüm Çevre Gezileri
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Kafkas Gecesi
- Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
- Extra Belirtilen Organizasyonlar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
TATİLFIRSATLARI

15 Yıllık Tecrübe... Kocatepe Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:22/3 Kızılay
Çankaya Ankara

Telefon : 08502288282


erken-rezervasyon-gap-turlari
Bizi Takip Edin
© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.