kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
Şehir Seçimi 
ARA

Ankara Çıkışlı Anadolu’ya Yolculuk

Detaylar

Her Cuma Hareket Pazar Akşamı Dönüş Ankara Çıkışlı Anadolu'ya Yolculuk
Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
İlave Yatak ve Çocuk fiyatları için lütfen 0850 228 82 82 nolu numaradan bilgi alınız. 
Satın alımı yapmadan önce 0850 228 82 82 nolu numaradan müsaitlik hakkında bilgi alınması gerekmektedir. 
Fiyatlar çift kişilik oda da Kişibaşı konaklama  fiyatlardır. 
Yeşilırmak'ın kıyısına kurulmuş bir Anadolu kenti, 
Irmak boyunca dizelenmiş yalıboyu evleri, hemen üstündeki kral mezarları ve yemyeşil doğanın aksine gri renkli dağlarla çevrili Amasya’yı, 
Julius Ceasar’ın Sezar'ın meşhur veni vidi vici, yâni “geldim, gördüm, yendim” dediği yer olan Tokat’ı , 
Yiğidin Harman olduğu, Dev Aşıkların, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel’in şehri Sivas’ı SSC Tur farkıyla tanımaya varmısınız?

Nasıl Yararlanırım

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 09:00 - 19:00 saatleri arasında 0 (850) 228 82 82 nolu telefondan veya rezervasyon@tatilfirsatlari.com adresinden mail ile ulaşabilirsiniz.
Kupon Son Kullanım Tarihi: 29 Aralık 2019 
Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
Fırsatı satın aldıktan sonra rezervasyon zorunludur. 0 (850) 228 82 82 rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra, rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
Fırsat kodu satın alındıktan sonra en geç 7 içinde rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
3 gün öncesinden iptal ettirilmeyen rezervasyonlarda kuponlar kullandırıldı sayılacaktır. 
 
HEMEN AL!
355 TL
Değeri
710 TL
İndirim
%50
Kazanç
355 TL
Bu fırsatı sevdiklerinize
Hediye Edin
Kalan Süre
gün ::

Daha Fazla Bilgi


1.GÜN GECE YOLCULUĞU

Araç Kalkış Noktalarımız

 • 01:00 Meşrutiyet Caddesi Ofis Önü
 • 01:10 Milli Kütüphane Önü
 • 01:25 Ankamall EGM Karşısı 
 • 01:30 Keçiören Fatih Köprüsü 
 • 01:45 Mamak Köprüsü

Duraklardaki yolcularımızı aldıktan sonra Şehzadeler Şehri Amasya'ya hareket ediyoruz.

AMASYA-MUMYA MÜZESİ-BEYAZIT KÜLLİYESİ-ŞEHZADELER PARKI-SAAT KULESİ-HAZERANLAR KONAĞI-YEŞİLIRMAK-FERHAT İLE ŞİRİN- KRAL KAYA MEZARLARI - TOKAT-TOKAT ARKEOLOJİ MÜZESİ-TAŞHAN-ATATÜRK EVİ-MEVLEVİHANE-ÜÇGEN KAHVEHANE-LATİFOĞLU KONAĞI – BALLICA MAĞRASI
Sabah yol üzerinde vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnoğrafya ve Mumya  Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu evleri , Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik görüp fotoğraflayıp  Amasya’dan ayrılıyoruz. Tokat’ı gezmeye başlıyoruz. Anadolu’ da Taş Baskı Yazmacılık denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Tokat’ ta ilk durak noktamız Tokat Kalesi eteklerinde bulunan Tokat Arkeoloji Müzesi oluyor. Anadolu tarihinde yer alan çok önemli eserlerin sergilendiği Arkeoloji müzesinde kronolojik sıralamaya uygun yapılmış düzenlemesiyle modern müzecilik anlayışının esintilerini göreceksiniz. Etnografik eserlerin de sergilendiği müze gezimiz sonrasında Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Taşhan’a ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Taşhan’da alışveriş yapabilir dileyen misafirlerimiz de avlusundaki oturma alanında çay, kahve içebilirler. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Tokat Mevlevihanesine gidiyoruz. Mevlevilik hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve Mevlevihaneyi geziyoruz. Sonrasında hemen yakınlarında bulunan Tarihi Saat Kulesine geçerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Burada Atatürk’ün balkonundan halka seslendiği tarihi üçgen kahvehanede konuklarımıza çaylarımızı içiyoruz. Latif oğlu Konağını Atatürk evini ve Gazi Paşa Osman evini ziyaret edip. Yaşı 3,4 milyon yıl olarak belirlenen Ballıca Mağarası, Dünya’daki benzerlerinin en güzel örneklerinden birisini oluşturmaktadır.Yarı kayalık yüksek bir tepenin yamacındaki mağaraya giriş, kısmen düzeltilmiş ana kaya bloğundan sağlanmaktadır. Aydınlatma, yürüyüş yolları, seyir terasları yapılarak 1996 yılında ziyarete açılan Ballıca Mağarası 10.000 metrekare yüzölçümüne sahiptir. Bugün gezilip görülebilen kısmı 680 m uzunluğu,  Türkiye’de hiçbir mağarada bulunmayan “soğan sarkıt” oluşumlarına sahip olması ve mağaranın değişik yerlerinde koloniler halinde yaşayan cüce yarasaların bulunmasıdır. Ballıca mağarası gezimizin ardından Tokat’ta bulunan otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Amasya’da Aşıklar Cafe’de ekstra olarak alınacaktır.
Öğlen Yemeği : Lalehan Restaurant ( Ekstra ) 
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Çavuşoğlu Tower, Dedeman Tokat vb.

3.GÜN: SİVAS-GÖK MEDRESE-ULU CAMİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-SİVAS KONGRE BİNASI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ardından Sivas’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii ise diğer göreceğimiz yapılar arasındadır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Kale Camii, Buruciye ve Çifte Minareli Medreseler gezilerimizi takiben Sivas Kongre Binası’nı dışardan görüp fotoğrafladıktan sonra unutamayacağınız bir lezzet bizleri bekliyor olacak. “Çerkez in Kahvesi” isimli ülke çapında nam yapmış “odun ateşinde telvesi üstünde muhteşem Türk kahvesinin tadına bakıyoruz. Kahve molamızın ardından Sorgun – Yozgat karayolu üzerinden Ankara’ya doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda alacağımız ikramlarımız ile birlikte Ankara’ya varıyoruz ve bir başka SSC TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Öğlen Yemeği : Sivas’ta yöresel yemekler (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Yol Güzergahı üzerinde alınacaktır. (EKSTRA)
Konaklama : Dönüş günü olduğundan konaklamamız yoktur..

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER -Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Çevre gezileri
 • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Şahsi Harcamalar
 • Öğle Yemekleri 
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

İPTAL İADE VE GÜVENCE PAKETİ
Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz yüzde 100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 1, 2 veya 3 gece konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 10 TL dir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 15 TL dir.
TATİLFIRSATLARI

15 Yıllık Tecrübe... Kocatepe Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:22/3 Kızılay
Çankaya Ankara

Telefon : 08502288282


© 2018 tatilfirsatlari.com Tüm Hakları Saklıdır.